4 kroky k dokonale odlíčené pleti

4 kroky k dokonale odlíčené pleti

Krása začíná u odličovačů, dalo by se s jistou nadsázkou říci. Pokud totiž vaší pleti nedopřejte pravidelné odlíčení, bude  postupem času bez svého přirozeného jasu, s ucpanými póry nebo zbytečnými vráskami. Dokonale si vyčistit pleť by mělo být základní pravidlo, i když se vrátíte domů sebe více společensky unavená.


1. Ráno i večer

„Večer byste měly věnovat odlíčení nejvíce času. Pokud máte sušší pleť, je vhodné použít hutná pleťová mléka, která pleť zbytečně nevysušují. Zbytky mléka pak smyjte vlažnou vodou. Dámy s mastnější pletí by měly sáhnout spíše po odličovacích gelech nebo pleťovém toniku,“ vysvětluje Iveta Slavíková z internetového obchodu Krasa.cz. Pleť je důležité pročistit i ráno, protože během noci se pokožka potí a mastí. Při ranním odlíčení stačí pleť lehce přetřít čisticí vodou, čímž ji zbavíte zbytečné mastnoty.

2. Správná technika

Pleťovou vodu nebo mléko nanášejte krouživými pohyby. Vše pak opatrně setřete vatovými tampónky od středu obličeje ven. Použijte nejméně tři tampónky, abyste zbavily pleť všech nečistot. Zbytek mléka pak odstraňte vlažnou vodou a dámy s mastnější pletí ještě čistícím tonikem. Mýdlo nepoužívejte, ani pokud máte velmi mastnou pleť, protože kromě vysoušení porušuje také ochrannou vrstvu jemné pokožky na tváři. Nezapomeňte na krk, kde je kůže velmi jemná a náchylná na projevy stárnutí. Čistěte od brady směrem k dekoltu.

3. Jak správně odlíčit oči

Odličování očí by měla být kapitola sama pro sebe, protože zde máme nejcitlivější pokožku. Zejména dámy po třicítce by odličování očí měly věnovat velkou pozornost, protože je zde kůže velmi náchylná ke tvorbě vrásek. „Odlíčením očí byste měla vždy při očistě obličeje začít. Důležité je na oči tampónek pouze přiložit a nechat několik vteřin působit a poté jemnými pohyby směrem dolů odlíčit make-up. Rozhodně se vyhněte silnému tlaku. Na odlíčení voděodolné řasenky použijte přípravky, které obsahují oleje. Ty navíc zanechají pokožku sametově hebkou,“ dodává Iveta Slavíková z Krasa.cz

4. Jemné odlíčení micelární vodou

Oprávněným kosmetickým hitem poslední doby je micelární voda neboli „micelárka“, která by neměla chybět v odličovacím arzenálu žádné ženy. Skvěle vás zbaví nečistot, neucpává póry a je ideální i pro tu nejcitlivější pokožku. „Micelárku“ je dobré použít, pokud máte lehčí  make-up nebo při ranním čištění pleti.  Jejich velkou výhodou je, že jsou vhodné pro všechny typy pleti od suché až po problematicky mastnou. Skvěle se s nimi dočišťuje také pleť po použití mléka.