Fitness góly, které dodržíte

Fitness góly, které dodržíte

Vzestupy a pády v osobním i pracovním životě každého normálního člověka bývají na denním pořádku. Ty stejné často potkáváme u sportovních výkonů. Abyste dodrželi alespoň některé fitness góly, které si stanovíte, budete muset začít dodržovat určitá pravidla. &nb


Vzestupy a pády v osobním i pracovním životě každého normálního člověka bývají na denním pořádku. Ty stejné často potkáváme u sportovních výkonů. Abyste dodrželi alespoň některé fitness góly, které si stanovíte, budete muset začít dodržovat určitá pravidla.

fitness 160122933

  V určitých fázích života máme velké oči a plánujeme si mnoho cílů. Menších, větších i dosažitelných. Po něčem toužíme neskutečně, po jiném o něco méně, avšak jen málokdy přemýšlíme, jak se k vysněnému cíly dostaneme. Že nás po cestě potká dřina, pot a v horších případech i slzy. Nic není hned a už vůbec zadarmo. Pokud jste se rozhodli, že zhubnete deset kilo, nečekejte, že je zhubnete za týden nebo měsíc. A především si uvědomte, že k vašemu cíly vede určitá cesta. V případě fitness gólů bude náročná a dlouhá.

Rozdělte si systematicky každý cíl

Rozprostřete si tedy cestu na několik menších gólů (mezi cílů). Pokud chcete za půl roku zhubnout deset kilo, pak víte, že musíte každý měsíc sundat alespoň jeden a půl kilogramu z váhy dolů. I to se dá rozdělit na týdny, což je 0,4 kg / 1 týden. Takový cíl už se nezdá nedosažitelný, co myslíte?

fitness 175690620

Sepište si fitness plán

Stejným způsobem je potřeba rozdělit si veškeré úkoly, které si dáte. Sepište si svůj sportovní plán na papír či do počítače. Vytvořte si tabulku a odškrtávejte si, co jste již splnili. Není lepšího pocitu, než při popsaném fitness plánu.

fitness 93551728

Vyfoťte se před začátkem fitness cesty

Inspirujte se například 30 denní výzvou nebo programy některých zahraničních fitness trenérů, jako jsou Bob Harper či Jillian Michaels. Zapisujte si každý den, co jste cvičili, co jste jedli a jednou za týden si zapisujte i váhu a míry. Takto budete lépe sledovat změny na svém těle. Ideálně se vyfoťte před tím, než začnete se svojí proměnou k lepšímu a aktuální foto celé postavy pořizujte každý nový měsíc.

Nastavte si pravidla

Jestliže víte, že obvykle selžete na dobrých lahůdkách, pak si určete pravidlo za jakých podmínek a kdy si je můžete dopřát. Snažte se jíst zdravěji, omezte pečivo, vynechejte sladké vody a přidejte zeleninu do svého jídelníčku. Pokud je to možné, počítejte si denní příjem kalorií a snažte se jej alespoň z 80% dodržet tak, jak si předem určíte. Zbylých 20% budete mít na nezdravé lahůdky. Dalším pravidlem může být více pohybu za snězené kalorické bomby. Po čase vám dojde, jaká je škoda si jedním hamburgrem či tabulkou čokolády pokazit celodenní příjem vyvážené stravy a i toto omezíte. Dejte se do boje a jednou pro vždy se přestaňte vymlouvat, proč něco nejde. Ukažte druhým, jak toho tentokrát skutečně dosáhnete. Text: Jana Čechová