Jak zrychlit metabolismus a zhubnout

Jak zrychlit metabolismus a zhubnout

Je zřejmé, že čím lépe a efektivněji tělo „spálí“ živiny, které mu dáme, tím lépe funguje a nezůstává v něm to, co nechce a nebo mu nesvědčí. Samozřejmě, správně fungující metabolismus má také velmi důležitý vliv na úspěšný boj s nechtěnými kilogramy.


 

Probuďte svůj „motor“

Dobře fungující metabolismus a správné trávení jednoznačně pomáhá při hubnutí. Dát do pohybu metabolismus ve vašem těle přitom nemusí být tak složité, jak si můžete myslet. Cest je několik, především je můžeme rozdělit na ty, které jsou založeny na zvýšení pohybových aktivit, a na ty, které vycházejí ze změny jídelního lístku. Samozřejmě kombinace je možná a aktivitě se v tomto směru meze nekladou. Ba naopak. Trávicí systém, v němž se potraviny rozkládají na živiny, které jsou poté vstřebány do krve, je tak přímo ovlivněn skladbou stravy, kterou jíte. Pokud jde o jídelníček, je důležité dbát na dostatečný pitný režim a konzumaci potravin s vysokým obsahem vlákniny. Dobrou službu udělá například sušené ovoce. A takové sušené švestky jsou i výbornou lahůdkou, která zažene i chuť na čokoládu, přičenž tělu dopřáváte tolik potřebnou vlákninu. Vláknina totiž urychluje průchod jídla skrze zažívací trakt a zabraňuje tak zácpě a tomu, aby se v těle hromadily nestrávené zbytky potravy a nežádoucí látky. Pozor si dejte na tučná jídla, která zpomalují ve většině případů trávící proces. Libové maso obsahuje více bílkovin na úkor tuků, proto je jednoznačně vhodnější než tlustý bůček. Nu a v neposlední řadě nezapomínejte na probiotika, která výrazně zlepšují vstřebávání živin a navíc posilují imunitní systém.

 

Věc životního stylu

Jídlo do sebe „neházejte“ v rychlosti. Dopřejte tělu čas, aby se s jeho přísunem mohlo v klidu vyrovnat. Vždyť ne nadarmo si naši předci přáli po obědě příjemné zažití. Den začněte poctivou snídaní, kterou nešiďte. První jídlo je velmi důležité. U oběda uděláte dobře, když dáte přednost teplým jídlům před studenými. Takové kuřecí či krůtí maso se zeleninou je jednoznačně dobrou volbou.

V průběhu dne jezte raději pětkrát v menších dávkách, než třikrát ve větších. Tělo si tak s přísunem potravy lépe poradí. No a samozřejmě platí v jídle obzvlášť, všeho s mírou. Tak pozor na přejídání!

 

 

Text: miž