Báječná Paříž: Hříšně dobré laskominy a famózní památky

Báječná Paříž: Hříšně dobré laskominy a famózní památky

Pokud chcete poznat metropoli, kde se snoubí vytříbené kulinářské umění, dech beroucí památky, smetanové sýry s ušlechtilou plísní a nezaměnitelná atmosféra s romantikou oplývající každičký kout, zveme vás do Paříže. Hlavní město nostalgie a lásky vás svým kouzlem


Pokud chcete poznat metropoli, kde se snoubí vytříbené kulinářské umění, dech beroucí památky, smetanové sýry s ušlechtilou plísní a nezaměnitelná atmosféra s romantikou oplývající každičký kout, zveme vás do Paříže. Hlavní město nostalgie a lásky vás svým kouzlem zvedne ze židle a navždy se vám zakousne do srdce i do vzpomínek.

paris 168734893

Crème brûlée,  pestrobarevné makronky a čokoládové lanýže

 Milují ho snad všichni a jeho příprava není nijak složitá, ten nejbáječnější pocit však nejlépe podpoříte tím, když si tento hříšně dobrý dezert objednáte přímo v místní kavárně s výhledem na historické velikány.  Zaměřte se na křupnutí, když se proboříte do smetanového krému, tento okamžik vám bude hrát v paměti ještě dlouho. Ano, na mysli máme Crème brûlée.paris 186387289 Prostředí pařížských kaváren a restaurací má své specifické kouzlo, rozhodně se o něj nenechejte připravit, i s ohledem vyšší ceny. Vaší pozornosti by neměly ujít makronky hýřící všemi barvami a různými náplněmi. Určitě vás překvapí jejich chuť, nikoli omamná sladkost, jakou známe od našich bílkových pusinek. Na první kousnutí křupavé, na to druhé měkounké a vláčné s příchutí mandlí. Nakonec vás dostane náplň, existuje jich hned několik druhů. Čokoládové lanýže jsou jednoduše perfektní a pro milovníky čokolády představují tu nejchutnější trefu do černého.

Dříve nenáviděná, dnes milovaná Eiffelova věž

Úctyhodná stavba, která pochází z 19. století, byla trnem v oku francouzské společnosti, od té doby se však mnohé změnilo.  „Eiffelovka“ se stala symbolem Paříže a také zamilovaných, páry cvakají spoušť a dívky sní o tom, aby právě tady proběhla žádost o ruku.

Notre Dame: Zvoník od Matky Boží

Dominanta gotiky a dějiště příběhu o šeredném Quasimodovi a vášnivé cikánce Esmeraldě, tohle a ještě víc vám přijde na mysl, když se zadíváte na fascinující Notre Dame. Gotický gigant se stavěl po dobu dvou staletí, ve věží trůní třináctitunový zvon, který by jen tak žádný zvoník nerozezněl.

Sacré-Coeur: Zamilujete si výhled na celou Paříž

Procházka na kopec, na němž vzhlíží  bělostná bazilika Sacré – Coeur přímo na pulzující srdce Francie, patří mezi další oblíbené turistické cíle. U chrámu nikdy nebudete zcela sami, umělci právě tu čerpají inspiraci a s nadšením vás zvěční na malířské plátno.