Jarní móda 2014: co nás čeká a nemine, část 1.

Jarní móda 2014: co nás čeká a nemine, část 1.

Nevím jak vy, ale já už se jara nemohu dočkat. Nejen proto, že ze sluníčka a probouzející se přírody můžeme zase čerpat energii, ale také, že budeme moci odložit kabáty a pohrát si s veselou a zajímavou jarní módou. A abychom si to čekání zkrátili, pojďme se podívat na t


Nevím jak vy, ale já už se jara nemohu dočkat. Nejen proto, že ze sluníčka a probouzející se přírody můžeme zase čerpat energii, ale také, že budeme moci odložit kabáty a pohrát si s veselou a zajímavou jarní módou. A abychom si to čekání zkrátili, pojďme se podívat na to, co letos ovládne obchody a naše šatníky!

jarni trendy 2014 - cast prvni - polyvore.com - kolaz vlastni - 01

V prvním díle takového našeho módního miniseriálu jsem se zaměřila na trendy v oblasti topů, halenek, košil a svetrů, zkrátka cokoli, co se nosí od pasu nahoru. Nevěděla jsem vůbec kam dřív skočit, protože letos se kolekce návrhářů i běžných konfekčních značek velice vyvedly a je z čeho vybírat. Nechte se tedy inspirovat v kolážích v galerii.

Proužkový comeback

Proužky byly, jsou a budou stálicí a klasikou, která z módy nikdy nevyjde. Přesto v posledních letech byly trochu v útlumu, zejména pak proužky horizontální, které byly minulý rok vystrnaděny z výsluní proužky svislými. To se letos ale zase mění a proto si můžeme užívat námořnický styl zase naplno!

jarni trendy 2014 - cast prvni - polyvore.com - kolaz vlastni - 03

Barvy a vzory, aneb jarní pestrost

A co by to bylo za jaro, kdyby se tu o převahu v našem šatníku neutkaly s klasickou černobílou kombinací různé divoké, zářivé barvy a poutavé, pestré vzory! Nebojte se potisků a různých zajímavých efektů, letos se nekladou fantazii meze!

jarni trendy 2014 - cast prvni - polyvore.com - kolaz vlastni - 04

Crop tops – zkrácené délky

Katapultovat se zpátky do devadesátých let a samého začátku tohoto století, to si usmysleli návrháři pro letošní jarní a letní kolekci také. Topy ve zkrácených délkách, mnohdy jen kousek nad pupík, se teď ale nebudou nosit s kalhotami, ale s vypasovanými áčkovými sukněmi. U těch ani tolik nevadí, když při pohybu sem tam vykoukne proužek kůže. Trendy budou jak topy volnější, tak i ty obtáhlé, např. bustiery.

jarni trendy 2014 - cast prvni - polyvore.com - kolaz vlastni - 06

Návrat roláků a ramínek

Další drastickou změnu a další velký comeback zaznamenaly topy bez rukávů. Z širokých ramínek se zase přenáší důraz na uzounká špagetová ramínka, a co chybí látky na rukách nebo v délce, to se rozhodli designeři vynahradit u krku – pozor pozor, roláky jsou zase in!

Volné střihy

V protikladu k sexy a někdy i obtaženým crop topům se trochu paradoxně v kolekcích budou objevovat huňaté, volné, dlouhé a trochu neforemné svetry, které leccos zakryjí. To je ale dobrá zpráva pro ty z nás, kdo s dietou do plavek ještě jaksi nezačaly.

jarni trendy 2014 - cast prvni - polyvore.com - kolaz vlastni - 02

Originální střihy

Důraz se letos klade i na vrstvení a střih látek, stejně tak jako na strukturu materiálu. Najděte si kousek, který zaujme už na první pohled! Foto: polyvore.com, vlastní koláže, Text: Natalie K [gallery ids="17658,17657,17656,17655,17654,17653"]