Jarní móda 2014: co nás čeká a nemine, část 2.

Jarní móda 2014: co nás čeká a nemine, část 2.

V našem seriálu virtuálních prohlídek toho, na co se můžeme těšit v jarních kolekcích, budeme pokračovat. Dnes se zaměříme na kalhoty, sukně a šaty, tak se nechte inspirovat, ať víte, pro co vyrazit do obchodů, jen co se naplno rozjede prodej jarního oblečení! V trendech


V našem seriálu virtuálních prohlídek toho, na co se můžeme těšit v jarních kolekcích, budeme pokračovat. Dnes se zaměříme na kalhoty, sukně a šaty, tak se nechte inspirovat, ať víte, pro co vyrazit do obchodů, jen co se naplno rozjede prodej jarního oblečení!

jarni trendy 2014 - cast druha - polyvore.com - kolaz vlastni - 04

V trendech pro kalhoty, sukně i šaty se promítají stejné či podobné vlastnosti a motivy jako u topů a svetrů, i když zpracování je samozřejmě vzhledem k odlišným materiálům a potřebám jiné.

Fotopotisky na šatech

Co takhle mít ve skříni šaty, které vyprávějí příběh? Nebo takové, které vypadají jako obraz? I to je možné, díky celoplošným fotopotiskům. Na šatech se tak objevují krajiny i jiné přírodní a abstraktní motivy, které běžný potisk nezvládne pojmout. Originalita zaručena!

jarni trendy 2014 - cast druha - polyvore.com - kolaz vlastni - 02

Styl 50. let

Šaty lichotící ženským křivkám byly hlavně doménou padesátých let minulého století a nyní chytly druhý dech. Uplý vršek šatů a široká, rozevlátá nebo áčková sukně tvoří dojem postavy ve tvaru přesýpacích hodin a proto sluší všem typům žen. Hlavními trendy pak budou staré známé květinové vzory v různých variantách a provedeních.

jarni trendy 2014 - cast druha - polyvore.com - kolaz vlastni - 05

A jejich opak…

To by nebyla správná jarní sezóna, aby nám návrháři nenabídli i přesný kontrastní opak. A tak si můžete vybrat i ze široké nabídky šatů v tričkovém stylu, bez nějakého foremného tvaru, které vypadají skvěle zejména na hubenějších postavách, ale hravě je zvládnou nosit i ženy s křivkami.

jarni trendy 2014 - cast druha - polyvore.com - kolaz vlastni - 06

Za A) sukně

Pouzdrovým sukním ještě neodzvonilo, to ne, ale v popularitě musely těm áčkovým značně ustoupit. Sukně začínající v pase mají libovolnou délku (od mini až po maxi do poloviny lýtek) a díky rozšiřujícímu se střihu poskytují skvělou kamufláž pro problémové partie. Navíc vypadají skutečně žensky, elegantně a mladě.

jarni trendy 2014 - cast druha - polyvore.com - kolaz vlastni - 01

Kalhoty s potiskem i klasické džíny

Pokud se zrovna na sukni necítíte, nevadí. Barev, vzorů, potisků a hravých detailů se i tak zbavovat nemusíte. Kalhoty letos budou snad ještě výraznější než vrchní díly outfitu, tak si to užijte a investujte do kvalitního páru. A pokud nemáte na módní výstřelky náladu, staré dobré džíny ve všech odstínech to jistí.

jarni trendy 2014 - cast druha - polyvore.com - kolaz vlastni - 03

Text: Natalie K, Obrázky: polyvore.com, vlastní koláže,