Mýty o manželství

Mýty o manželství

Tradují se různé fámy a informace, které mohou zkreslovat představy o šťastném manželství. Možná se někdy až příliš zabýváme tím, jak vypadá „dokonalý vztah“, jak najít „dokonalého muže“ a láskou jiskřit až na věky věků. Ruku na srdce, pojďme si říct ty nej


Tradují se různé fámy a informace, které mohou zkreslovat představy o šťastném manželství. Možná se někdy až příliš zabýváme tím, jak vypadá „dokonalý vztah“, jak najít „dokonalého muže“ a láskou jiskřit až na věky věků. Ruku na srdce, pojďme si říct ty největší mýty o manželství.

manzelstvi 177091867

1. Hádky ničí manželství

Pokud nejste Italové, mohou se hádky zdát nezdravé a ničivé. V případě, že se však nehádáte sama a vedete dialog, pak vám to může jen prospět. Občas je potřeba pročistit vzduch, „bouchnout do stolu“, sdělit si vzájemně co nám nesedí či vadí a jít zase s úsměvem dál. Hádky na denním pořádku skutečně v pořádku nejsou.

2. Nemůžu být s někým, kdo má odlišné zájmy

Ale jděte. On miluje pořady o historii, o víkendu rozebírá auta do posledních matiček a opravuje je, a bytostně nesnáší romantické filmy. Zatímco vy dokážete hodiny nakupovat, povídat si s kamarádkou o ničem a benzín vám páchne.  K tomu abyste milovali jeden druhého, stejné zájmy nepotřebujete.

3. Dítě vyřeší všechny neshodymanzelstvi 57567829

Na tomto mýtu se proškolilo již mnoho žen a mužů. Myslet si, že miminkem vyřešíme problémy ve vztahu je holý nesmysl. Pokud si dámy doufají, že si muže tímto krokem udrží, pak by mohly splakat nad výdělkem. Dítě vám přinese už tak hodně stresu, probdělých nocí a váš vztah může prověřit. Musí být však pevný v základech.

 4. Jen jeden je ten pravý

Ano, toto si skutečně určitou dobu můžeme myslet. Ostatně vždy bude jen jeden ten pravý (ve většině případů). Současně však platí, že bude ten pravý, dokud vás bude milovat, dokud vám ve vztahu bude poskytovat to, co si přejete a po čem toužíte. Jakmile přestane, hnedle se tím pravým může stát někdo jiný.

5. Pokud mě miluje, pak musí…

Cokoliv co vás zrovna napadne (koupit mi tyto šaty, vzít mě na dovolenou, jet se mnou ke kamarádce, dívat se na romantický film…) okamžitě pusťte z hlavy. Láska a spokojené manželství nejsou o tom, že někdo něco MUSÍ, nýbrž o tom, že to chce sám od sebe udělat. A vždy je důležité partnerovo rozhodnutí respektovat, samy jsme často odrazem mužského chování.

6. Změní se

Kdy? Zítra, po svatbě nebo po Vánocích? Ne, ne, nebuďte naivní. Jakmile má nějakou viditelnou vadu, rychle dejte ruce pryč. Alkoholik, gambler, notorický lhář a nevěrník se nezmění. Můžete doufat a po večerech se modlit, ale nezmění ho ani svatební noc ani Velikonoce. A že bez něj nemůžete žít, protože je ten pravý? Pak si znovu přečtěte mýtus č. 4.

manzelatvi 464911411

Důvěřujte svému muži, naslouchejte mu a komunikujte. Nenechejte do svého vztahu vloudit nudu a stereotyp, i když to v jistých směrech často jinak ani nejde. V první řadě však neposlouchejte své okolí, nevnímejte, jak vypadáte pro širokou veřejnost a soustřeďte se skutečně na vás dva. Uvidíte, že zdravý vztah si cestu sám najde. Text: Jana Čechová