Jarní inspirace do vašeho jídelníčku

Jarní inspirace do vašeho jídelníčku

Jarní měsíce plné optimismu a naděje na slunečné dny tady budou coby dup. Sestavili jsme pro vás chutné a osvěžující nápady, kterými váš jídelníček báječně prozáříte. Zapomeňte na těžká a hůře stravitelná jídla. Jaro nás vyzývá k lehkosti , duševní pohodě a p


Jarní měsíce plné optimismu a naděje na slunečné dny tady budou coby dup. Sestavili jsme pro vás chutné a osvěžující nápady, kterými váš jídelníček báječně prozáříte. Zapomeňte na těžká a hůře stravitelná jídla. Jaro nás vyzývá k lehkosti , duševní pohodě a především k radosti. Zařaďte výše uvedené jarní atributy do vašich všedních dní a vězte, že zazáříte!

jarni inspirace ID-10097516

Pitný režim ve znamení bylinek, ovoce  a zeleniny

Stopněte přípravu černého čaje s hromadou bílého cukru, protože pro vás máme něco mnohem lepšího, chutnějšího a pro naše zdraví také příznivějšího. Pořiďte si čerstvé bylinky v květináči a mějte tak zdroj chutného šálku čaje kdykoli po ruce a k dispozici. Vypěstovat si je můžete také sama doma, ale chvíli si počkáte. Doporučujeme svěží mátu a  citrónovou meduňku. Na zahrádce si však vypěstujte  další voňavé a chutné zástupce z říše bylinek. Slaďte minimálně, ať si vychutnáte jejich chuť.. My milujeme med nebo inspirace ID-10034931třtinový cukr. Dejte  si ovoce se zeleninou nebo jen jedno z výše jmenovaných do odšťavňovače a za pár chvil si vykouzlete nápoj zdraví s přírodním zdrojem vitamínů, minerálů a vlákniny pro bezproblémový chod střev a trávení. Vitamínová bomba vás nakopne tím správným směrem.

Kysané zelí

Nejlepší službu vám samozřejmě prokáže to, které si sama naložíte. Kysané zelí je zdrojem vitamínů, čistí organismus, snižuje hladinu cukru v krvi. Pokud vám samotné kysané zelí nechutná, vytvořte si salát. Přidejte kukuřici, kousek cibulky, mrkev a třeba červenou papriku.

Svěží zhřešení aneb když nás honí mlsná

Zapomeňte na tučné dorty s máslovou náplní, šlehačkou a čokoládou. Vytvořte si domácí ovocný termix, lakrumáček nebo si oslaďte tvaroh, přidejte opravdovou vanilku, oslaďte medem nebo třtinovým cukrem, nastrouhejte citrónovou kůru a zasypte rozinkami.  Pokud takové dobroty miluje celá rodina, udělejte ji z více dávek. Ušetříte za předražené varianty v kelímku. Text: Lenka Zelnitiusová