Jarní móda 2014 - všechno je to o botách, část 3.

Jarní móda 2014 - všechno je to o botách, část 3.

V seriálu, kde si představujeme žhavé trendy pro nadcházející jarní sezónu, jsme se konečně dostali k nejoblíbenější ženské závislosti – k obuvi! Botky všech stylů a druhů by v šatníku chtěla mít snad každá z nás, tak se podívejte, v čem letos zazáříte a co d


V seriálu, kde si představujeme žhavé trendy pro nadcházející jarní sezónu, jsme se konečně dostali k nejoblíbenější ženské závislosti – k obuvi! Botky všech stylů a druhů by v šatníku chtěla mít snad každá z nás, tak se podívejte, v čem letos zazáříte a co do své sbírky prostě musíte přidat.

jarni trendy v obuvi 2014 - polyvore1

Oblečení je letos velmi barvité a výrazné, ale to samé platí i pro boty, takže se musíme řídit pravidlem jednoho poutavého kousku, který doplníme ve zbytku outfitu méně nápadnými kusy oblečení. Přece jen - chceme vypadat trendy a nápaditě, ale vkusně.

Špičky útočí!

Hlavním comebackem sezóny jsou letos špičaté boty. Ty sice už do našich šatníků prosakovaly už minulý rok, letos se jim však už nevyhnete! Elegantní lodičky na jehlovém podpatku se dají skvěle nosit jak s džínami, tak i se sukní nebo s šaty, do společnosti i do práce. Nebojte se výraznějších barev nebo zajímavých efektů a aplikací třeba na jinak nudných černých lodičkách.

jarni trendy v obuvi 2014 - polyvore4

Pestrost

Vzory a potisky najdeme samozřejmě na botkách taky.  Podobně jako u oblečení se tu objevují květinové vzory, nebo třeba zvířecí potisky. Pořídit si takové boty vyžaduje jistou dávku odvahy, ale určitě toho nebudete litovat, takové boty oživí i ten nejméně zajímavý outfit.

jarni trendy v obuvi 2014 - polyvore5

Široký podpatek

Sláva, hurá, ani komfortu ještě neodzvonilo! Ačkoli se platformy jako takové úplně nestáhnou, převládat budou na policích v obchodech hlavně široké podpatky. Určitě to všechny oceníme, protože se v nich dá pohodlně chodit, a zároveň dobře i vypadají. Navíc, čím širší podpatek, tím je někdy i vyšší, protože je i přes svou výšku stabilní, takže můžeme mít nohy dlouhé, jako dálnice. Alespoň tedy opticky.

jarni trendy v obuvi 2014 - polyvore2

Průhledné podpatky

A co je v oblasti podpatků ještě nového? No ano, průhlednost! Podpatky a platformy z tvrdého průsvitného nebo úplně průhledného plastu, které vypadají velice trendy a moderně, možná nejsou pro všechny, ale rozhodně zaujmou!

Šněrování

Na zimní kolekce nám ještě zůstane vzpomínka v podobě obrovského množství šněrovacích bot. Většina z nich ale naštěstí má na boku či vzadu zip, takže je nemusíme pracně zavazovat a rozvazovat pokaždé, kdy se obouváme. Tyto boty jsou pohodlné a vypadají na každodenní nošení skvěle.

jarni trendy v obuvi 2014 - polyvore3

Text: Natalie K, Foto: polyvore.com, vlastní koláže