Investujete do svého vztahu DOST?

Investujete do svého vztahu DOST?

Jestli se nějaká investice vyplatí, pak určitě do vlastního vztahu. Tam ale platí pravidlo, že investovat by měli oba dva a pokud možno stejnou měrou. „Všechno táhnu jen já!“ Bývají to právě ženy, které mají často pocit, že do vztahu po nějaké době investují mnoh


Jestli se nějaká investice vyplatí, pak určitě do vlastního vztahu. Tam ale platí pravidlo, že investovat by měli oba dva a pokud možno stejnou měrou.

investice vztah ID-100208251

„Všechno táhnu jen já!“

Bývají to právě ženy, které mají často pocit, že do vztahu po nějaké době investují mnohem víc. A mívají zpravidla naprostou pravdu. Jakmile už o ně partner nemusí „bojovat“ a je si jistý jejich nezměrnou láskou, stačí už jen společně žít a vztah se bude podle jeho názoru vyvíjet sám od sebe. Jenomže muži často nechápou, že soužití i láska potřebují neustále dodávat palivo, jinak všechno zabředne v nudném stereotypu a brzy přijdou výčitky.

„Já tě miluju – to nestačí?“

Nejeden muž tvrdí, že láska hory přenáší a vyřeší každý problém. Jinými slovy, pokud se milujeme, nic nás neohrozí. Ale „jen“ láska nestačí. Láska nás vždy ubezpečí o tom, že stojí za to, jít dál – i přes všechny překážky, neshody i zrady. Jenže pokud vztah přináší pouze a jen překážky, začne se hlásit o slovo rozum. A ten si nenechá všechno líbit.

investice vztah ID-10071345

„Musíme se snažit oba!“

Chcete si promluvit s vaším drahým o tom, že nastal čas, začít se trochu snažit. Na to asi nebude reagovat nejlépe. On se přeci snaží dost. Vždyť právě uvařil skvělou večeři a sobotní odpoledne strávil bez řečí s vaší matkou.

Každý si takovou investici představuje jinak

Uvažujete o tom, jak společně trávit víc času, plánujete výlety, případně vymýšlíte, co byste mohla s přítelem vytvořit či jak ho sexuálně potěšit. Zkrátka podpořit kreativitu a na něčem se podílet. Jeho představa o investici do vašeho soužití spočívá v nákupu nějakého pěkného dárku, v horším případě pak děláním něčeho, co je mu proti srsti. Společný nákup, výlet na hrad, kam se mu vůbec nechce nebo pomoc s úklidem.

Je třeba spolu probrat, co si vlastně představujete

Udělejte si oba seznam toho, v čem by se váš vztah měl posunout. Nečekejte, že budou požadavky stejné a neočekávejte od partnera, že vám ve všem vyhoví. Není nic horšího, než lekce salsy, kam bude váš miláček chodit z donucení. Nad svými představami o vyvíjejícím se vztahu byste se měli oba zamyslet. On z vás chce mít doma častěji „sexuální otrokyni“ a vy toužíte po častějších romantických večeřích v restauraci a kulturně nabitých víkendech – jistě by se to dalo nějak skloubit.

Muži obecně nechávají vše na své drahé polovičce

Zvykněte si na to, že ve většině případů budete muset být iniciativní právě vy. Výběr dovolené, nákup nového nábytku nebo vymalování pokoje za účelem oživení domácnosti, snaha o kulturní život v podobě výstav nebo divadla – to všechno bude přicházet z vaší strany (pokud na nic takového nejste zvyklí) a úkolem vašeho přítele je, aby se aktivně zapojil. investice vztahID-10031324Dejte mu na to čas a společná přeměna vašeho hnízda vás bude oba dva bavit. Pokud mu dáte na výběr, výstava nebo divadlo ho také v horším případě alespoň zaujmou a osloví. Zvykne si i na to, že s ním chcete znovu randit a nesedět doma u televize. Žít s někým ve vztahu neznamená rezignovat a zůstat o víkendu v teplácích s koštětem v ruce.

Je třeba poznávat nové věci společně

Každý člověk potřebuje poznávat svět, nové myšlenky a dělat si na ně nové názory. Jakmile se v partnerském vztahu veškeré poznávání týká jen jedné osoby, je to velká škoda. Zkuste to společně, když se to hned nepovede, odvaha se přesto velice cení. Propadněte koňským dostihům, zajděte si na Pražské jaro anebo vyzkoušejte partnerovo oblíbené horolezectví. Společné zážitky vás spojují, tak se naučte jít všem vstříc a vzájemně se tím překvapujte. Není to občas jednoduché, ale je to ta největší investice do vašeho vztahu. Text: Michaela Hájková