Peeling

Peeling

Pravidelný, nikoliv však příliš častý obličejový a tělový peeling přírodními produkty odstraní odumřelé kožní šupiny, zjemní a projasní vzhled pleti a připraví ji na vstřebání následně aplikovaných ošetřujících přípravků. Jak často? Protože peeling působ


Pravidelný, nikoliv však příliš častý obličejový a tělový peeling přírodními produkty odstraní odumřelé kožní šupiny, zjemní a projasní vzhled pleti a připraví ji na vstřebání následně aplikovaných ošetřujících přípravků.

peelingID-100110830

Jak často?

Protože peeling působí podobně jako prostředek na spaní, nesmí se aplikovat příliš často. Tělový peeling bychom měli aplikovat v rozpětí zhruba 4 týdnů. Totéž platí pro obličejový peeling u suché pleti. peeling ID-100158911Normální pleť by se naopak měla takto ošetřit každé 2 týdny, mastná pleť jednou týdně. Ošetřující přípravky by se vždy měly volit podle typu pleti.

Tělový peeling

Na peeling mořskou solí připravíme směs 1 polévkové lžíce mořské soli, 2 polévkových lžic mandlového oleje a 10 kapek citronového oleje. Směsí masírujeme ještě vlhkou kůži po sprchování, potom se znovu důkladně osprchujeme. Vonný peeling připravíme, když 2 polévkové lžíce mořské soli smícháme s 1 polévkovou lžící oleje z vlašských ořechů, 5 kapkami pačuliového oleje a 2 kapkami jasmínového oleje. Peeling naneseme na kůži, zabalíme se do osušky a přípravek necháme asi 30 minut působit. Pak jej dobře opláchneme.

peeling ID-100218106

Obličejový peeling

Na tento peeling na projasnění pleti potřebujeme pouze jednu přísadu, totiž pomerančovou kůru. Oranžovou část chemicky neošetřené kůry pomeranče ostrouháme a několik dní pečlivě sušíme. Poté ji jemně umeleme v kávovém mlýnku nebo roztlučeme v hmoždíři. Přimícháme trochu vlažné vody a aplikujeme na kůži. Důkladně opláchneme. Téměř v každé domácnosti se najdou přísady pro tento peeling: 1 čajovou lžičku cukru smícháme s 1 polévkovou lžící olivového oleje a touto směsí jemně masírujeme obličej. Poté důkladně opláchneme. Text: Mgr. Lucie Bönischová