Péče o ruce

Péče o ruce

Ruce jsou každodenně vystavovány námaze i povětrnostním vlivům a často se dostávají do kontaktu s vodou a různými chemikáliemi. Protože postrádají podkožní tukovou vrstvu, jsou mimořádně náchylné a vyžadují svědomitou péči. Ochrana rukou Ruce si nemyjeme ani v př


Ruce jsou každodenně vystavovány námaze i povětrnostním vlivům a často se dostávají do kontaktu s vodou a různými chemikáliemi. Protože postrádají podkožní tukovou vrstvu, jsou mimořádně náchylné a vyžadují svědomitou péči.

pece o ruce 478089117

Ochrana rukou

Ruce si nemyjeme ani v příliš horké, ani v příliš studené vodě, aby se pokožka nedráždila a nevysoušela. Běžná mýdla narušují přirozený kyselý ochranný plášť pokožky. Proto je mnohem vhodnější zvolit jemná, p-H neurální mýdla nebo tekuté mycí roztoky na přírodní bázi. Po každém mytí je třeba dobře utřít ruce do sucha. Pokaždé, když si umyjeme ruce, ale především před spaním, ruce namažeme hydratačním krémem, který vmasírujeme také do citlivé nehtové kůžičky.pece o ruceID-100143864 Místo krému můžeme použít vonný olej vlastní výroby: 1 polévkovou lžící olivového oleje s 2 kapkami heřmánkového nebolevandulového oleje. Na domácí práce jsou vhodné poddajné latexové rukavice. Udržují ruce v suchu a zároveň je chrání proti agresivním chemikáliím v prostředcích na údržbu domácnosti.

Odstraňování skvrn a pachů

Úporné skvrny na rukou, například od nikotinu, se dají odstranit tím, že je drhneme několika kapkami citronové šťávy. Skvrny na rukou odstraní pasta z 1 čajové lžičky olivového oleje a 1-2 čajových lžiček cukru. Stejný účinek má i pasta z práškového cukru a citronové šťávy. Nepříjemného pachu se zbavíme ponořením rukou do mléka. Také pomáhá to, když ruce před krájením česneku, nebo cibule namažeme olivovým olejem, aby na nich pach neulpěl. Pach na rukou můžeme také odstranit třením vlhko solí nebo kávovou sedlinou.

pece o ruce 180956110

Masáž rukou

1)      Ruce umyjeme, osušíme a namažeme krémem. 2)      Energickým krouživým pohybem palci masírujeme dlaně. Pak ruce otočíme a palci jemně masírujeme mezi prsty. 3)      Prsty roztáhneme, natáhneme a zase povolíme. Cvik vícekrát opakujeme. 4)      Vždy druhou rukou masírujeme jednotlivé prsty od špičky až k zápěstí. Poté ruce vytřepáme.