Držíme linii do plavek - 3. díl

Držíme linii do plavek - 3. díl

Velikonoce jsou za námi a léto na nás mrká ze stále kratší vzdálenosti. Udělejte si chvilku pauzu a pojďte nasát další várku informací, které vám pomohou vytvarovat postavu přesně podle vaší představy. Dnes se zaměříme na zeleninu a ovoce ve vašem jídelníčku.  Jaro


Velikonoce jsou za námi a léto na nás mrká ze stále kratší vzdálenosti. Udělejte si chvilku pauzu a pojďte nasát další várku informací, které vám pomohou vytvarovat postavu přesně podle vaší představy. Dnes se zaměříme na zeleninu a ovoce ve vašem jídelníčku. 

hubneme do plavek

Jaro je tady: Zapojte do jídelníčku květák, brokolici nebo cuketu

Není nad to, když si na talíř naložíte jídlo, které je nejen chutné, ale především zdravé a pro tělo tak ztělesňuje příjem skvělých živin jako jsou vitamíny, minerály a vláknina.dieta do plavek Květák nebo brokolici uvařte v osolené vodě do měkka, po té přidejte cibulku na rozpálený tuk, osmahnete hlavičky zeleniny a rozklepněte do směsi vajíčka. Pak postačí dochutit. Podávejte s vařeným bramborem a hlávkovým salátem. Také cuketu můžete upravit na spoustu zdravých způsobů, co třeba cuketová pizza s česnekem a pohankou, nebo cuketové placky, jež připravíte na teflonové pánvi s minimem tuku? Hmm, tyto recepty v redakci zbožňujeme.   dieta do plavek

Ledový nebo hlávkový sálat aneb šup s nimi do skvělých salátů

Pokud jste si vypěstovali domácí hlávkový sálat, neváhejte si jej připravit k obědu jako zdravé zpestření. To stejné platí i u salátů v kombinaci s jiným typem zeleniny. Přidejte nejlépe domácí dresing ( bílý jogurt, sůl, pepř, bylinky, kopr) a nakrájejte do něj vše, co vám chutná. Samozřejmě se vyhněte uzeninám a tučným sýrům. Skvělá je například mozzarella nebo bálkánský sýr.

Zeleninové a ovocné šťávy

Dejte do odšťavňovače  mrkev, banán, pomeranč, broskev a vytvořte si tak chutnou symfonii barev a chutí. Nekupujte laciné šťávy, které jsou obarveny škodlivými barvivy, obohaceny o nevhodné konzervanty a  navíc  ještě uměle doslazovány.  Tyto látky jsou nevhodné, proto  jejích přísun minimalizujte.