Novinky z britské hudební scény

Novinky z britské hudební scény

Velká Británie je skoro odjakživa známá jako kolébka populární (a teď nemyslím jen žánrově) hudby. Zvučná jména jako třeba The Beatles, Elton John, Tom Jones nebo Rolling Stones se zapsaly do dějin hudby snad nejvýrazněji, ale u nich to nekončí. Britské kořeny mají desítky


Velká Británie je skoro odjakživa známá jako kolébka populární (a teď nemyslím jen žánrově) hudby. Zvučná jména jako třeba The Beatles, Elton John, Tom Jones nebo Rolling Stones se zapsaly do dějin hudby snad nejvýrazněji, ale u nich to nekončí. Britské kořeny mají desítky výborných zpěváků a zpěvaček, a stále se tam rodí nové talenty a posunují se hudební hranice.

large (2)

Když pomineme dnes snad nejpopulárnější boyband One Direction a několik dalších králů a královen pop music, najdeme v směsici průměrné líbivé hudby také mladé vycházející interprety, kteří vnášejí do svých žánrů inovaci, posunují a mažou mezi jednotlivými styly hudby hranice a vytvářejí novou, zajímavou muziku. Pojďte se s námi na několik z nich podívat.

Ella Eyre

Kráska s objemnou kudrnatou hřívou a charakteristickým nakřáplým, ale nádherně melodickým hlasem. Tak by se dala popsat zpěvačka Ella Eyre. Hudbě se profesionálně věnuje od roku 2012 a za tuto krátkou dobu již stihla slibně rozjet kariéru a posbírat několik nominací na různé hudební ceny, jako je třeba BRIT Critics´ Choice Award. Zajímavost: Než si Ellu našel její talentový agent a dohodili jí nahrávací smlouvu s Virgin EMI, věnovala se profesionálně závodnímu plavání.

large

Tom Odell

Charismatický blond zpěvák poblázní své fanynky nejen svým vzhledem, ale hlavně krásným procítěným hlasem. Své písně si stejně jako obě dvě zmíněné kolegyně píše sám, jak sám říká, píše otevřeně o svém životě, svých problémech a radostech. Tom Odell vyhrál cenu BRIT Critics´ Choice Award a stal se tak pokračovatelem Emeli Sandé, Adele, Florence and the Machine a mnohých dalších vynikajících interpretů, kteří tento titul nosí. Zajímavost: Tom je velice dobrý klavírista a kytarista a mnoho svých skladeb si při nahrávání i živých vystoupeních sám doprovází.

large (3)

Chlöe Howl

Teprve devatenáctiletá zpěvačka Chlöe Howl je perfektním příkladem toho, když se snoubí zajímavá osobnost, hlas a talent a vzniká z toho kvalitní hudba. Zpěvačka s drzým úsměvem a vlasy na kluka má výstižné texty a chytlavé melodie, hlas, který se jen tak neslyší a má vlastní styl. V roce 2014 vydala své debutové album a jen za rok svého působení byla nominována na několik hudebních cen. Zajímavost: Přehláskované o v jejím jméně je vlastně chyba, kterou její rodiče udělali při vyplňování rodného listu. Ve škole se jí za to smáli, ale odtud odešla a dnes na tuto originální „chybku“ nedá dopustit. Text: Natalie K, Foto: oficiální stránky zpěváků