Jak ušetřit, aby bylo na dovolenou

Jak ušetřit, aby bylo na dovolenou

Čas dovolených se blíží a vy máte pocit, že zkrátka opět nikam nepojedete? Zaplašte špatné myšlenky a držte se našich rad, které vám pomohou nastřádat finance na letní dovolenou. 


Nekupujte to, co nepotřebujete, i když je to ve slevě

Zapomeňte na slevy, když zrovna dané akční zboží není třeba mít doma. Kupujte vždy to, co je nutné. Nepročítejte letáky a nepospíchejte hned pro všechny cenové hity. Ve výsledku totiž vůbec neušetříte, právě naopak.

Vařte doma, na jídle se dá poměrně dost ušetřit

- Dětem do školy, ale i sobě a manželovi do práce připravte domácí svačiny. Vsaďte na zeleninu, domácí bagety, slaný štrůdl se šunkou a sýrem, zeleninový salát. Totéž platí i o pití, přibalte dítkám domácí ledový čaj, a to například z čerstvé máty a meduňky nebo vodu s kapkou bezinkového sirupu. Ten vykouzlíte za pár korun doma a navíc si skvostně pochutnáte. - Doma nevaříte, stravujete se v práci a děti ve škole? Vařte doma, když si spočítáte náklady na stravenky celé rodině, dosáhnete výsledku, že za 160 Kč byste doma uvařila dobrou mňamku, vesměs je cena domácího oběda nižší. Doporučujeme zapečené těstoviny, špenát, luštěniny na kyselo, rizoto, čínu nebo koprovou omáčku.

Kupujete na víkend plný sáček koblih, pudingových šátečků a čokorolek? Upusťte od toho a raději dětem upečte ovocný táč, kakaovou bábovku nebo jablečný závin. Uvidíte, že peněženka se bude usmívat a navíc vám poděkuje i vaše bříško.  A navíc víte, co dáváte do domácího jídla, určitě nic špatného, což se nedá říct o výrobci. - Vařte a připravujte si doma věci nejlépe od základu. Zapomeňte na všechny polotovary, pizzu upečte doma, skvělá je i domácí zmrzlina nebo marinády na grilování.

Na jídle a vaření se dá opravdu dost ušetřit, nikdy však nekupujte nekvalitní potraviny na úkor ceny. 

Text: Lenka Zelnitiusová