Den dětí ve znamení dětské party: Víme, jak ji připravit

Den dětí ve znamení dětské party: Víme, jak ji připravit

Den dětí tady bude, co nevidět, proto jsme v redakci daly hlavy dohromady a připravily pro vás menší tahák, díky kterému vám usnadníme přípravu. Zahradní oslava může propuknout a vězte, že si ji užijete i vy. Tyto dobroty si zamilujete všichni! Počasí nám konečně přeje,


Den dětí tady bude, co nevidět, proto jsme v redakci daly hlavy dohromady a připravily pro vás menší tahák, díky kterému vám usnadníme přípravu. Zahradní oslava může propuknout a vězte, že si ji užijete i vy. Tyto dobroty si zamilujete všichni!

detska party 156270183

Počasí nám konečně přeje, tudíž můžeme déle pobývat na čerstvém vzduchu, což nám skvěle nahrává k tomu, abychom oslavili den dětí na zahradě. Můžete pozvat nejen jejich dobré kamarády a rodiče, ale i vaši rodinu. Díky tomu, že na oslavě budou hrat hlavní slovo děti, jsme připravili inspiraci na chutné dobroty.

Pár vychytávek na stolování

Venkovní stůl pokryjte pogumovaným ubrusem a vyberte pestrý odstín. Skvěle se hodí například oranžová, žlutá, zelenkavá, tyrkysová nebo růžová. Na pití pořiďte barevné pohárky, dítka si tak líp zapamatují, který pohárek je jejich a nebudete pak muset s nimi pátrat. Pokud chcete grilovat, jednorázové tácky vám usnadní následný úklid a navíc když dětem upadnou, vůbec nic se neděje. Dětem na grilu připravte kuřecí maso, báječné jsou kuřecí steaky z prsních řízků. Pokud však chcete dělat křídla nebo stehýnka, šupněte je před tím do trouby a rozpečte je. Marinády si připravte doma z oleje, směsi koření, solte s rozumem a celkově méně.

detska party 186555228

Nápady a tipy na občerstvení

Šněci z listového těsta Postup je známý, chceme jen zmínit, abyste použili kvalitní šunku s vysokým podílem maso (nejlépe 90 %), sladký kečup a především  jemný sýr. Niva s anglickou je sice pikantnější variantou,  avšak mnohem více ji oceníme my dospělí. Ovocné špízy Na špejli napíchejte jahody, banány, pomeranče, jablka, nektarinky, broskve nebo meloun. Můžete však klidně některé z nich prokombinovat s jemným tvrdším sýrem a  opečeným toastem. Pro tuto možnost volte plátky jablka a hroznové víno. Plněné palačinky s tvarohem a šunkou Těsto na palačinky zvolte to, které máte vyzkoušené a chutná vám. Palačinky potřete tvarohovým sýrem nebo lučinou, poklaďte kvalitní šunkou ( výrobek s označením dětská šunka není zárukou), dozdobte bazalkou, pažitkou nebo jinými bylinkami. Text: Lenka Zelnitiusová