Když nás trápí menopauza

Když nás trápí menopauza

S přibývajícím věkem se hladina ženských hormonů snižuje a projevy klimakteria jsou nám znepříjemňují život. Přinášíme vám několik nápadů a tipů, které vám v tomto období pomohou. A v žádném případě nemáme na mysli hormonální léčbu! Bylinky: Tělo i duše v


S přibývajícím věkem se hladina ženských hormonů snižuje a projevy klimakteria jsou nám znepříjemňují život. Přinášíme vám několik nápadů a tipů, které vám v tomto období pomohou. A v žádném případě nemáme na mysli hormonální léčbu!

žena a menopauza 180522397

Bylinky: Tělo i duše v rovnováze

Na první pohled se to může zdát jako super řešení, začnete zobat pilulky a vaše potíže najednou vezmou za své. Umělý příděl hormonů může s sebou přinášet i mnoho zdravotních komplikací a my si říkáme, proč prvně nedát slovo přírodě, když ona umí skutečné zázraky. Bohužel však nepomáhá tak rychle jako léky na bázi hormonů, na jejich účinky si musíme chvíli  počkat.

Jaké bylinky jsou tedy ty nejlepší?

Pro hormonální účely a ženské obtíže se báječně hodí například smldinec chlupatý, kontryhel, jetel luční nebo šatavari.  Mrkněte na webu po jmenovaných rostlinkách a pořiďte si je domů. Děloha kontryhel miluje, protože ji čistí, revitalizuje a celkově přispívá k příznivému prostředí ženské intimity.

rs_bylinky3

Když spánek nepřichází

Léky na spaní nejsou řešením, dá se říci, že jsou spíše pohromou. Zkuste se dostat do duševní i tělesné polohy, netrapte se zbytečnostmi, procházejte se a snažte se chodit spát pravidelně. Pokud obtíže přetrvávají obraťte se na bylinky. V tomto případě pomáhá kozlík lékařský. Ztíží nervozitu a navíc vás popožene do říše snění. S přibývajícím věkem nezapomínejte také na posílení pánevního dna, aby vás nepostihla inkontinence. Při umývání nádobí doma zatínejte vaginální stěny a zase uvolňujte. Ženy, které si zamilovaly právě Venušiny kuličky, tvrdí, že problémy s inkontinencí neznají. Klidně to neváhejte vyzkoušet dříve, než vás tento problém zastihne.

hormonalni joga 57440758

Záchrana ženství: Hormonální jóga

Už jsme o ní psali v souvislosti s otěhotněním. Původně ji však Brazilka objevila pro ženy bojující s menopauzou. Navyšte hladinu hormonů a mějte zase úsměv na tváři.