Co znamená titul LL.M a kde jej získat?

Co znamená titul LL.M a kde jej získat?

Zahraniční studijní programy se v posledních letech těší velké oblibě i na našem území, a to i přes veškerá úskalí, jež jsou s takovým studiem spojena. Jedním z nejvyhledávanějších je přitom titul LL.M, na který se zaměříme na následujících řádcích.   LL.M


Zahraniční studijní programy se v posledních letech těší velké oblibě i na našem území, a to i přes veškerá úskalí, jež jsou s takovým studiem spojena. Jedním z nejvyhledávanějších je přitom titul LL.M, na který se zaměříme na následujících řádcích.

 Portrait of a workgroup

LL.M studium – vše, co potřebujete vědět

LL.M (Master of Laws) je titul, jejž získávají absolventi postgraduálního právnického studia. Tento studijní program přitom mohou zahájit nejen právničky a právníci, ale také ti, kteří ukončili jiné předchozí vzdělání, a nyní by je zajímala právě oblast práva. Jestliže jsme Vás tedy již na tomto místě zaujali, podívejte se na podrobnosti o LL.M studiu a dozvíte se všechny náležitosti. Na českém území je ovšem problémem, že zahraniční studijní programy nejsou dotovány a většinou ani nostrifikovány státem. Pokud se rozhodnete toto studium zahájit, musíte tedy počítat s poměrně vysokými částkami a zároveň s tím, že ve většině případů získáte profesní, namísto akademického titulu.  Má tedy vůbec smysl o takovém studiu uvažovat? Rozhodně ano. Nabyté vědomosti jsou totiž důležité samy o sobě, obzvláště zvolíte-li školu se špičkovými lektory, dále získáte kontakty a navíc výrazně zvýšíte své šance na trhu práce, a to nejen na našem území.

Kde v Praze zahájit studium LL.M?

Zahájení LL.M studia je dnes v České republice možné na několika desítkách škol. Vyzkoušet např. můžete European Business School, tedy instituci nabízející mnoho příležitostí. Tento studijní program můžete aktuálně absolvovat v modifikaci LL.M. International Commercial Law, naleznete zde ovšem také další studijní programy, např. velmi vyhledávané studium MBA, ale rovněž oblíbený systém vzdělávání Dale Carnegie. Všechny potřebné informace máte k dispozici na webu Ebschool.cz.