Obývací pokoj ala Mexiko

Obývací pokoj ala Mexiko

Před několika týdny jste se vrátila z cest po Mexiku a jste nadšená? Nejraději byste se celý byt proměnila na mexický způsob, abyste si tu atmosféru mohla užívat denně? Nic není nemožné, mrkněte spolu s námi, jak tento sen zrealizovat. Barevné koberce versus dřevěné po


Před několika týdny jste se vrátila z cest po Mexiku a jste nadšená? Nejraději byste se celý byt proměnila na mexický způsob, abyste si tu atmosféru mohla užívat denně? Nic není nemožné, mrkněte spolu s námi, jak tento sen zrealizovat.

MEXIKO 3

Barevné koberce versus dřevěné podlahy

Odhalte dřevěné podlahy a vsaďte právě na kusový koberec v zářivém odstínu, který vám bude připomínat tuto hravou a barevnou krajinu. Co třeba vášnivá červená, optimistický žlutá, zlatá, nebo nesourodé barevné kombinace. Zapomeňte na nudný koberec, jež pokrývá celou místnost, tato varianta už není v módě.

Záplava polštářků a vyšívaný přehoz

Pokud jste si pořídila luxusní koženou pohovku, není třeba se jí zbavit, právě naopak. Nechejte si ji a vyšperkujte ji tak, aby lahodila vašemu stylu. Barevný pléd s aplikací výšivek či krajky je trefou do černého. Krásně vypadají i třásně. Těmito pravidly se můžete držet, i když budete hledat nové nápady na barevné polštářky.  Inspirujte se nebesky modrou, láskyplně červenou, žhavou žlutou a trávově zelenou.

mexiko

Keramika, sošky, svícny

V typickém mexickém obydlí nesmí scházet samozřejmě keramické doplňky a jiné drobnosti, jež zútulní celou místnost. Neváhejte si doma zinovovat starý květináč například ubrouskovou technikou, vonné tyčinky a olejíčky vám dokrášlí atmosféru naprosto dokonale. Svícny a jiné mohou být také zdobeny mozaikou, jež bude házet dokonalé stíny na stěny obýváku. Neváhejte vystavit na krbovou římsu také suvenýry z cest,na stěnu připevněte hliněné masky a neobávejte se ani dřevěných postaviček na způsob domorodých indiánů, ty jsou pro Mexiko symbolem.

MEXIKO 2

Barvy, hudba a květiny

Nebojte se také vyhrát s květenou, kaktusy, aloe, agáve a další. Nechejte váš obývák rozkvést do krásy na mexický způsob a zamilujte si tu atmosféru, jež vás bude sprovázet všedními dny. Naladit se můžete také karafou s nefalšovanou tequilou a veselou mexickou hudbou. Mexiko pulzuje životem a láká nesourodými odstíny barev. Text: Lenka Zelnitiusová, Foto: Polyvore.com