Když se cítíte bez energie..

Když se cítíte bez energie..

Nejraději byste prospala celý den, i když jste celou noc spokojeně snila? Pokud vás trápí únava během dne, pojďte společně s námi utnout tipec viníkům, kteří vám kradou energii, aniž byste
o tom věděla. 


 

Sladké a tučné jídla problém číslo jedna

Říkáte si, že raději vyměníte sladký energetický  nápoj za mastné koblihy, přeslazené dortíky nebo čokoládovou tyčinku? Rovnou na tento blábol zapomeňte, protože ani sladkosti, a ani jiné energetické nápoje nepatří mezi nijak prospěšné povzbuzovače, právě naopak. Nadbytek rychlého cukru spolu s tuky ve stravě udělá své
a problém je na světě. Raději se zakousněte do jablka, melounu nebo broskve. Získáte do těla ovocný cukr, se kterým si tělo hravě poradí, vláknina vám pohladí zažívání  a vitamíny upevní imunitu. Do práce si s sebou na místo energetických nápojů přibalte ovocnou šťávu z citrusových plodů. 

Pijeme, abychom žili

Na mysli samozřejmě máme nealkoholické a nepřislazované nápoje, které hýří barvami na kilometry daleko.
Do pitného režimu zásadně nepočítejte kávu, limonády, přeslazené čaje nebo dokonce pivo. Zaměřte se na čistou vodu nejlépe bez bublinek  a kostek cukru. V případě, že máte problémy s dodržování pravidelného režimu, postavte si láhev před sebe a uvidíte, že toho za daný den vypijete mnohem víc. Nebudete se cítit unaveně, malátně a hlava už vás konečně také bolet nebude. 

Tip: Dřív než si vezmete prášek na bolest, raději se pořádně zavodněte.

Dlouhodobý stres a špatná nálada

Valí se to na vás ze všech stran a vy už nevíte, kudy kam? Zvolněte, na chvíli se zastavte a odežeňte všechny negativní myšlenky, které vám ničí nejen náladu, ale především zdraví.

Častý a pravidelný stres vám hravě může ukrást pořádnou várku energie, proto ho nenávratně sprovoďte
z vašeho života. Skvěle pomáhá jóga, pilates nebo procházka. Pokud se i tak nezadaří, vyhledejte pomoc odborníka. Ať už psychologa nebo psychiatra.

 

 

 

 

Text: Lenka Zelnitiusová