Cesta za úspěchem, první kroky

Cesta za úspěchem, první kroky

Každý se někdy ocitneme na pomyslném dně – napadají nás samé negativní myšlenky a zdá se, že jde všechno z kopce a nic se nevyvíjí tak jak má. Věřte tomu, nebo ne, ale tohle období je pro nás vlastně největším požehnáním – je to čas, kdy se musíme odlepit a začít se sebou něco dělat.


 A kolikrát to dotáhneme ještě dál, než jsme si mysleli, že je to vůbec možné. Jak na to? Tomuto tématu, cestě za úspěchem, budeme věnovat několikadílný seriál, tak se nalaďte na pozitivní vlnu a čtěte. Změna je život, a je-li ta změna k lepšímu, máme vyhráno. Úspěch přichází nejčastěji k optimistům. Že si myslíte, že nejste žádná optimistka, že to nemáte v krvi? Kdepak, optimistické myšlení není nic nedosažitelného a nemožného, jde o to, se pro něj rozhodnout a pracovat na tom (ostatně stejně, jako je to se vším).

Co je základem úspěchu

Základem úspěchu je vlastně uvědomit si, že každá překážka a nesnáz je pokořitelná, porazitelná, že jste silnější, než si o sobě třeba myslíte. Že všechno špatné i dobré, co vás potká, vás formuje jako člověka a posouvá vás neuvěřitelným způsobem dopředu. Chcete-li zaznamenat úspěch, v jakékoli oblasti života, ať už práci, či v osobním životě, musíte se naučit ovládnout negativitu, zklamání a sebelítost a přetvořit je v chuť onu nepříjemnou, tíživou situaci změnit.

Děláte to pro sebe

Potkala jsem jednou jednoho člověka, který si myslel, že když něco dělá pro sebe, je to strašně sobecké. A tak radši nechal ostatní, aby mu diktovali, co má dělat, jak žít, hlavně když oni budou šťastní, že na něm samotném vlastně nezáleží – to byl jeho přístup. Postupem času se z něho ale začal stávat poměrně zahořklý, ublížený a nešťastný člověk – plnil sny a cíle ostatních, jejich přání, na sebe zapomněl. Jedna z nejčastějších lítostí, které pociťují lidé na sklonku života je, že litují, že žili podle předsudků, přání a názorů ostatních a nešli si za svými cíli. Zvládnete-li tedy vypojit z hlavy hlásky vašeho okolí, a začnete se soustředit na sebe, to je ten úspěch, který hledáme.

Stanovte si cíle

Důležité je si stanovit, co vlastně chcete ve svém životě změnit. Chcete se naučit být více nezávislá po rozchodu? Chcete zapracovat na problémech s důvěrou k partnerovi? Chcete si najít přátele, kteří vás přijmou takovou, jaká jste? Chcete dosáhnout povýšení v práci? Chcete změnit obor, ve kterém pracujete? Cestovat? Všechno je možné pro ty, kteří tomu pevně věří a tvrdě pro to pracují. Zamyslete se, co je pro vás v životě důležité a čeho chcete dosáhnout, sepište si to, a tento seznam si vyvěste na viditelné místo. Tady ale naše snaha nesmí končit, naopak, jsme teprve na začátku cesty. A příště třeba o tom, jak přežít krušné začátky…

 

 

Text: Natalie K