Večerní přejídání? Vzepřete se mu!

Večerní přejídání? Vzepřete se mu!

Léto je na svém vrcholku a díky vysokým teplotám často nemáme přes den chuť k jídlu.
Za to večer si to umíme řádně vynahradit. Dávejte si pozor na večerní přejídání
!


 

Celodenní hladovku zakončíte u lednice

Ranní káva je vaším zachráncem a také tím jediným co za celé dopoledne stihnete do těla vpravit. Oběd se kvůli delší poradě nekoná a malá sváča během odpoledne rozhodně nenahradí nutný přísun živin, které tělo v tuto chvíli postrádá. Ať už přes den nebyla chuť nebo nebyl čas jíst, večer se tělo začne hlásit o slovo. Ve velkém vám dá najevo, jak moc je hladové a tak zhltáte vše, na co přijdete. S pocitem těžkosti usínáte a ráno jedete nanovo. Jestliže patříte i vy mezi tyto „noční přejídače“, můžete mít pocit, že vlastně není důvod, proč byste měli přibírat, když skoro „nic“ nesníte. Avšak to málo co do sebe v rychlosti před spaním nasoukáte, nutí tělo k ukládání tukových zásob. Je načase si uvědomit jak je večerní přejídání nezdravé pro tělo i pro vaši mysl. Chcete-li žít spokojeně bez nutnosti zbytečného přibírání na váze, skoncujte s večerním přejídáním jednou pro vždy!

 

Je na čase zjistit pravdu

I když hladovíte a jíte jen minimum množství jídla, zaručeně budete oproti kamarádce, která jí 5x denně přibírat na váze! Smiřte se s tím, že tělo rozpozná všechny vaše fyzické i psychické stavy a jakmile jste ve stresu či vyhladovělí, okamžitě přepne do úsporného režimu a šetří každou kalorii, kterou může. Musíte tedy tělu během dne dát dostatek živin i vitamínů, dopřát mu plnohodnotnou porci jídla, dle vaší váhy a výšky a ukojit pocit hladu, jinak si bude napříč vašemu přání jídlo ukládat.

Stres, smutek, samota i radost jsou spouštěčem přejídání

Ať už při dobrém filmu s partnerem, nebo při truchlení z rozchodu velmi často sáhneme po něčem na uklidnění. Čokoláda či popcorn nám jistě tolik intenzivní emoce uklidní či uspokojí. Je načase neřešit své pocity jídlem! Stejně jako cigareta vaši situaci nevyřeší, ani jídlo ne. Udělá vám však jednu nemilou službičku, nechá se vaším tělem uložit na nejméně oblíbené partie.

 

Jak zamezit přejídání?

1) Pijte hodně vody. Jistě znáte denní příjem, který byste měli vypít a tak si jej rozložte rovnoměrně na celý den. Třetinku vody tak vypijete každou hodinu a hlad bude o něco menší.

2)  Jezte menší porce několikrát denně! Nejenom, že tím zrychlíte svůj metabolismus, který i u vás dost možná právě teď stávkuje, ale večer vás nezaskočí vlčí hlad.

3) Když už musíte, sáhněte po zelenině či masu!

4) Odpuzuje vás vaše váha? Máte oblíbeného fitness trenéra? Vytiskněte si konkrétní fotku, která vám bude skvělou motivací a dejte si ji na lednici. Pokud fotka alespoň při každém druhém náletu do ledničky zafunguje
a přejídání se vyhnete, bude to mít skvělý účinek!

5) Kdykoliv vás přepadne zoufalá touha večerního přejídání, běžte si zaběhat, udělejte dvacet dřepů a kliků nebo jděte uklízet! Věřte, že při žehlení nebo vysávání auta na jídlo chuť ztratíte.

6) Bojujte, vše máte pevně v rukou vy samotní.

 

 

 

 

Text: Jana Čechová