Okouzlující místa v České republice

Okouzlující místa v České republice

Dovolená v zahraničí vám letos nevyjde, i přesto byste rádi zajeli na hezké místo u nás v republice a stále váháte kam? Poradíme vám pár dech beroucích míst, které byste u nás možná ani nečekali. Královéhradecký kraj vám ukáže vodopád Krkonoše vám nabídnou poh


Dovolená v zahraničí vám letos nevyjde, i přesto byste rádi zajeli na hezké místo u nás v republice a stále váháte kam? Poradíme vám pár dech beroucích míst, které byste u nás možná ani nečekali.

pravcicka_brana

Královéhradecký kraj vám ukáže vodopád

Krkonoše vám nabídnou pohled u nás téměř nevídaný. Z Labského dolu se řine největší vodopád na našem území s názvem Pančavský. Bohužel je zde omezený přístup a tak uvidíte především horní část vodopádu, i ta však stojí za shlédnutí. Vodopád je dlouhý 148  metrů a široký místy až 8 metrů.

Vodopad

Na Ústecku hledejte miliony let starou přírodní památku

15 metrů vysoká skála, která je miliony let stará a vznikla z pískovcového útvaru, nutí milovníky přírody, aby za ní jezdili a fotili si ji. Vstup na Pravčickou bránu byl již více než před třiceti lety zakázán, to však nikomu nevadí, o to více turistů si bránu fotí z nedaleké obce Hřensko. Brána byla zařazena v anketě o sedm novodobých divů světa.

Navštivte největší propast ve střední Evropě. Kde jinde než na Moravě.

Macocha je hluboká něco málo přes 138 metrů a je rovněž velmi oblíbeným turistickým místem. Nečeká vás pouze prohlídka z vrchního můstku dolů do propasti, avšak můžete uskutečnit projížďku na člunek po podzemní říčce Punkvě.

Punkevni jeskyne - Macocha

Toužíte spatřit prales? Zajeďte do Jihočeského kraje

Boubínský prales má více než 660 hektarů a patří mezi národní přírodní rezervace. Najdeme tu stromy, které mají i více než 400 let a současně se zde nachází nejvýše položená dřevěná rozhledna v ČR.

Prales

Prokopské údolí skrývá Praha

Prokopské údolí je pro svou polohu i prostředí zejména v létě vyhledávaným místem turisty. Sídlí v nejrušnějším místě republiky a zároveň nabízí tolik klidu a odpočinku. Prokopské údolí je ideálním místem pro cyklisty i výletníky. Rodiny s dětmi si zde můžou vyjet na kolo, odkud vede cesta přímo až na zříceninu hradu Okoř.

V Karlovarském kraji na vás čeká skutečná sopka

Ta nejmladší leží v Karlovarském kraji a jmenuje se Komorní hůrka. Poloha nedaleko Františkových Lázní svádí k příjemné procházce. Tato sopka není nijak vysoká, má pouhých 503 metrů a je probádaná skrz na skrz. To však na jejím kouzle neubírá.

Kam, že to vystoupal praotec Čech?

Hora, kterou znají i malé děti. Praotec Čech právě díky hoře Říp rozhodl, že zde zůstane. A tak je tato hora oblíbená především z historického hlediska, avšak zaujme vás například i fakt, že se jedná o bývalou sopku a střelky kompasů zde nezůstávají klidné. Vybrali jste? Kam vás nohy zanesou při další možné příležitosti? Text: Jana Čechová, Foto: publicdomainpictures.net