Protivné a ještě protivnější akné

Protivné a ještě protivnější akné

Akné trápí muže i ženy v každém věku a snižuje sebevědomí. Jak na něj vyzrát? Nic nedáte za to, pokud budete dodržovat některá základní pravidla. Na naší pleť má vliv životní styl a to, co jíme a pijeme. Pro krásnou pleť pijte hodně vody a jezte vyváženou stravu. Plet


Akné trápí muže i ženy v každém věku a snižuje sebevědomí. Jak na něj vyzrát? Nic nedáte za to, pokud budete dodržovat některá základní pravidla. Na naší pleť má vliv životní styl a to, co jíme a pijeme. Pro krásnou pleť pijte hodně vody a jezte vyváženou stravu. Pleti neprospívá konzumace alkoholu, kouření a nedostatek spánku. Paradoxně existuje řada rockových hvězd s bujarým životním stylem a bezchybnou pletí.

beautiful healthy woman  frightened saw in the mirror acne and w

  Bohužel jsou sklony k akné zakódovány také v naší genetice, takže to, co pomůže jednomu, nemusí pomoci druhému. Proto pozorujte, co vám škodí. Mohou to být mléčné výrobky, čokoláda nebo třeba stres. Dělají se vám pupínky na bradě? Třeba za ně může zubní pasta s fluorem, tak ji změňte. Pojďme se podívat, které osvědčené kosmetické tipy i výrobky vaší pleti prospějí.

Péče o pleť

Doporučuje se nepoužívat odličovadla a kosmetické výrobky s obsahem alkoholu. Alkohol pokožku vysušuje a dráždí. Na obličej si nesahejte rukama. Nečistoty a bakterie, které na obličej zanesete, ho ještě více zanítí. Pozor i na bakterie na telefonu - pokud často voláte, otírejte telefon každý den od nečistot. Pupínky nemačkejte, zánět tím rozšíříte a zůstane vám jizva. Obličej si myjte dvakrát denně - ráno a večer. Na pomoc si pozvěte přírodní neemovou kosmetiku, která zajišťuje bezchybnou a zdravou pokožku.
Neem se získává z indického stromu Zederach indický (nazývaný též Neem, či Nimba). Po staletí je používán v ajurvédské medicíně k léčení pleti. Pleť jemně čistí, detoxikuje, zvlhčuje a pomáhá udržovat její pevnost a pružnost a má omlazující účinky. Také účinně ničí viry, bakterie, plísně, parazity a posiluje imunitní systém kůže.
Ranní a večerní péči obstará neemový čisticí gel, který vaši pleť jemně vyčistí a regeneruje. Obsahuje osvědčenou kombinaci neemového a eukalyptového oleje, oleje australského čajovníku pro antiseptické účinky a bergamotového oleje pro stahující účinky. Na lokální léčbu akné zvolte SOS krém s obsahem Bachových květových esencí nebo antiseptickou mastičku Boroplus, která kromě blahodárného Neemu obsahuje také himalájskou bylinku Hedychium spicatum, jež patří mezi účinné pomocníky v boji s problémy s pletí která léčí podrážděnou kůži.

Koloidní stříbro a konopí

Slyšeli jste o koloidním stříbře? Tato zázračná složka desinfikuje pleť a zbavuje ji choroboplodných bakterií, virů, mykóz i plísní. Aplikací kosmetiky s obsahem koloidního stříbra tedy očistíte pokožku od těchto patogenů. Funguje skvěle v péči o svědivou, zanícenou a jinak problematickou pokožku. Na každodenní péči můžete použít pleťový krém s koloidním stříbrem v kombinaci s konopím – např. denní krém Cremcann Silver. Koloidní stříbro obsahuje také multifunkční denní a noční balzám Skinanim, který je účinný pro všechny věkové skupiny a perfektně funguje nejen na akné, ale také na ekzém.

Akné na těle

A co pro ty z vás, které trápí akné i na těle? Pomoci vám může opět konopí.  Tělové konopné mléko Bodycann obsahuje navíc sůl z Mrtvého moře. Právě ta má vysoký obsah hořčíku, vápníku, bromidů a sulfátů. Mléko dále obsahuje d-panthenol, který má zklidňující účinky na unavené svaly i celé tělo. Pokožka zůstane příjemně hydratovaná a zářivá. Lze ho používat i na velmi citlivou pokožku a blahodárně působí i na kožní problémy jako je třeba lupénka. Zdroje a ceny: Neemový čisticí gel: 244 Kč / 50 ml (www.dnmcompany.cz) akne SOS krém: 299 Kč / 30 ml (www.bio-bachovky.cz) akne1