Proč, nejsme šťastní?

Proč, nejsme šťastní?

Honíme se za penězi, chceme neustále něco víc, než momentálně máme a plánujeme prožít pocit štěstí, až se skutečně zamilujeme, pořídíme si rodinu nebo si splníme naše mnohdy (ne)splnitelné sny. Proč neustále odkládáme štěstí na zítřek, když žijeme teď a tady? Vin


Honíme se za penězi, chceme neustále něco víc, než momentálně máme a plánujeme prožít pocit štěstí, až se skutečně zamilujeme, pořídíme si rodinu nebo si splníme naše mnohdy (ne)splnitelné sny. Proč neustále odkládáme štěstí na zítřek, když žijeme teď a tady? Viníky, které nám berou štěstí posbírala naše redaktorka Lenka. 

zena zamyslena 136972237

"Vidím to i já všude kolem sebe, svět je stále uspěchanější a my neumíme být šťastní, protože prostě podmiňujeme tenhle omamný pocit tím, že se tak stane až začněte podnikat, až bude zima a vyjedete na hory, až vás šéf povýší, jak vám slíbil a tak bychom mohli pokračovat do nekonečna. Ptám se, je vůbec nutné štěstí plánovat  daleko v budoucnu, když bychom ho mohli prožívat tedy a teď?"

Štěstí se neplánuje, štěstí se prožívá

Ano, chtít v životě něco navíc je skvělé, ale i přesto všechno nezapomínejte žít v tuto chvíli, v tuto hodinu, v tento den. Zaměřte se na to, co milujete, co vás baví a užívejte si tohle všechno na 100%. Nikdy nevíme, co má pro nás život v záloze a zda se k naplnění snů vůbec dostaneme, proto je důležité začít žít hned, i když se vám třeba vůbec nedaří podle plánu.

zena stastna 122421423

Úspěch, peníze a radost ze života až na posledním místě

"Můj přítel pořád žije snem, že chce být finančně nezávislý a nemuset chodit do práce pro pár tisíc. Zatím se mu to nepodařilo, i když se snaží, honí za vidinou budoucího blahobytu a přestává si vychutnávat společné okamžiky ve dvou. Dříve jsme si spolu užili volný den, smáli jsme se a prožili každou minutu společně, teď pořád plánuje a analyzuje svůj život a pro štěstí a spokojenost v něm není místo. Jsem z toho smutná, protože tohle není už můj drahý, je to někdo úplně cizí." Aneta, 29 let, učitelka,

Skromnost nebo nespokojenost: Věčné téma?

Máme být věčně nespokojení s tím, co máme nebo bychom měli děkovat a těšit se z toho, co ještě můžeme mít a získat? Klidně si plňte to, co od života chcete, ale nikdy se tím nenechejte zničit. Cesta ke splnění snů je krásná jedině v tom případě, že během toho nepřestáváte žít své životy. Klidně se snažte prosadit, ale rodina, láska, přátelé a vaše koníčky by měly mít ve vašem životě místo také.