Stresujete se ze svatby? 5 TOP tipů, jak si v klidu vychutnat svůj velký den

Stresujete se ze svatby? 5 TOP tipů, jak si v klidu vychutnat svůj velký den

Chcete do toho „praštit“ už delší dobu, ale děsí vás vidina předsvatebního šílenství? Jestli ve vás slovo svatba evokuje stres, honičku a milion výdajů, je načase si vydechnout. Přinášíme 5 základních faktorů stresu a tipů, jak k oltáři vyrazit v plné síle. &nbs


Chcete do toho „praštit“ už delší dobu, ale děsí vás vidina předsvatebního šílenství? Jestli ve vás slovo svatba evokuje stres, honičku a milion výdajů, je načase si vydechnout. Přinášíme 5 základních faktorů stresu a tipů, jak k oltáři vyrazit v plné síle.

Nepanikařte, svatbou se svět nezboří

 

1. Svatební horečka

Svatební šílenství prý poznáte tak, že 24 hodin denně neděláte nic jiného, než myslíte na svou svatbu. Předně musíte ubrat. Ano, vaše svatba by měla být perfektní, ale ne za cenu totálního předsvatebního kolapsu. Nechte si poradit od kamarádky. Zná Váš vkus ze všech nejvícNikdy se do ničeho nepouštějte sami. Oslovte předně svou rodinu, svědky a úkoly mezi ně rozhoďte. Díky tomu trochu zmírníte tempo a oni budou rádi, že můžou být nápomocni při nejdůležitějším dni vašeho života. Uvidíte, jak po rodinném brainstormingu (kdo, co, jak) budete klidnější.

2. Ideální místo

Jedna z těch nejtěžších věcí začíná otázkou KDE? Zámeček, zahrada, rodné město, luxusní restaurace, statek, osamělé romantické místo, Las Vegas, s větrem na pláži nebo rovnou pod vodou. Na toto rozhodnutí musí být především dva lidé. Ano, právě budoucí novomanželé mají poslední slovo a jen oni vědí, kde to bude nejlepší. Nediskutujte o tématu lokality se svými rodinami, protože platí, co člověk to názor a nikdy se nezavděčíte všem. Nejčastěji je pravým místem to, ke kterému máte oba vztah z minulosti. A to může být klidně i vaše zahrada.

Vaše svatba musí být prostě ve Vašem stylu! A přes to nejede vlak

3. Hostina jak víno

Při sestavování svatebního menu máme na výběr několik možností. Catering na místě, hostina v restauraci, nebo rodinná manufaktura. Spousta lidí se dnes vrací k tomu, že osloví pozvané svatebčany a požádá je o přípravu jednotlivých pokrmů. Udělejte si velký seznam všeho, co má na svatební tabuli být a poproste své blízké. Bude to nevšední zážitek i opravdová všehochuť. A navíc každý bude mít pocit, že k vašemu dni přispěl svou troškou do mlýna.

Oslovte Vaší rodinu, at Vám z lásky napeče

4. Svatební roucho podle posledního trendu

Svatební šaty, účes, boty a kytice. Na začátku se zdá, že to bude zábava a snadný úkol, ale opak je pravdou. Vybírat šaty z katalogů a zkoušet je ve svatebních salonech je fyzicky i psychicky nejnáročnější předsvatební činnost. Jaká na svatbě budete? Romantická, extravagantní, elegantní, ležérní nebo sexy? Odpověď je nasnadě. Hlavně svá. Ten, kdo vám poradí nejlépe, v čem se budete cítit pohodlně a krásně je vaše nejlepší kamarádka. Poradkyně, která vás zná nejvíc. Samozřejmě hned po ženichovi. Zajděte s ní do salonu nebo k návrhářce, dejte si pár deci šampaňského a hurá na to. Uvidíte, že místo stresu vás čeká den, na který budete dlouho vzpomínat.

Svatební radovánky Vám může rozjasnit i Váš milovaný mazlíček

5. Složte si seznam

Svatební dary nebo vybírání peněz na svatbu většinou končí katastrofou. Porcelánoví jeleni, starožitné kukačky nebo zvrácené představy o tom, že ze všeho nejvíc na světě si přejete na svatební cestě pást ovce v Beskydech, můžete vyřešit chytrým svatebním seznamem. Pověřit v tomto ohledu svědky je rozhodně fajn, ale na světě jsou i jiní šikovní pomocníci. Zkuste nápaditou českou službu Přispějmi.cz, kde si vyberete z  široké nabídky zboží od domácích spotřebičů, elektroniky po tipy na svatební cestu. Vybrané produkty s vtipnými komentáři hodíte na seznam a pak už jen odešlete skrze mail nebo sociální sítě svým blízkým. Pokud nechcete seznam řešit okamžitě, vytvořte dárkový poukaz, kam své tužby sepíšete a máte až 6 měsíců na jeho plnění. Přátelé dle svého uvážení začnou přispívat na vaše štěstí a vy se už o dary nebudete muset starat. Odteď se budete moci věnovat důležitějším věcem. Třeba psaním svatebního slibu.