Top 7 chytrých aplikací na váš chytrý telefon

Top 7 chytrých aplikací na váš chytrý telefon

Ať už máte smartphone nějaký ten pátek nebo jste si jej pořídila teprve nedávno, určitě víte, že jejich obrovskou výhodou je bezpočet skvělých aplikací, které vám mohou usnadnit život. Od těch čistě organizačních a praktických až k sociálním sítím a hrám, shromáždili jsme pro vás sedm aplikací, které by se vám určitě mohly někdy hodit.


 

top 7 chytrych aplikaci na vas telefon

Facebook

No ano, začít tím musíme – přece jen je to v česku nejpoužívanější sociální síť. Stáhnete-li si aplikaci facebooku do svého chytrého telefonu, usnadníte a urychlíte si přístup ke svému profilu, kanálu příspěvků i chatu. Jste-li v dosahu wifi nebo máte v mobilu od operátora datový balíček, rozhodně se vám komunikace zprávami přes facebook oproti klasickým esemeskám finančně vyplatí.

Instagram

Čím dál populárnější je také sociální síť Instagramu. Pomocí této aplikace na rozdíl od facebooku nebo twitteru sdílíte se svými přáteli nebo rovnou s širokou veřejností pouze fotografie. Zachycovat můžete přírodu, sebe, přátele, jídlo, radost z nákupu nebo momentky z dovolené – to vše navíc můžete pomocí různých pokročilých filtrů upravit.

top 7 chytrych aplikaci na vas telefon (2)

Kalorické tabulky

Hlídáte si štíhlou linii? Nebo prostě jen chcete jíst zdravě? Aplikace Kalorické tabulky to pohlídá za vás. Ke stažení je hned několik různých druhů od různých vydavatelů, ve všech se ale víceméně pohybujete stejně. Limit kalorií si stanovíte sama nebo pomocí výpočtu BMI, a po zadávání potravin a jídel, které během dne zkonzumujete, vám aplikace sama napočítá, jak na tom jste třeba s bílkovinami a tuky. Pokročilejší verze těchto aplikací mohou také zaznamenávat sportovní nebo pohybové aktivity a odečítat příslušný počet kalorií.

Period tracker

Menstruační kalendář diskrétně s pěkným designem monitoruje celý menstruační cyklus, tak, jak si ho sama do mobilu zaznamenáte. Po třech měsících zapisování už aplikace může sama určit data další periody, ukazuje kdy ovulujete, kdy máte plodné dny a jaké symptomy v určitém období obvykle vykazujete.

Kuchařka

Málokterá žena ví vždycky přesně, co bude večer po práci vařit. Spíš je to často hledání na poslední chvíli a nebo „z nouze cnost“. Mít s sebou na nákupech malou šikovnou databázi receptů v mobilu se bude jistě hodit.

top 7 chytrych aplikaci na vas telefon (3)

2048

Zatočte s nudou v čekárnách a v hromadné dopravě. Hra, kterou jednohlasně volí většina uživatelů za „nejkvalitnější zabiják času“, spočívá v jednoduchém srážení stejných čísel, která se posléze zdvojují. Vaším cílem je dojít k číslu 2048, což se může zdát jako docela lehká záležitost, ale ve skutečnosti je to celkem záludný úkol, který vás naprosto vtáhne.

Jízdní řády

Okamžité vyhledání nejbližšího spoje jakýmkoli dopravním prostředkem v jakékoli části republiky? To zní skvěle. Stáhnete-li si jízdní řády do mobilu, budete mít jistotu, že vám další autobus nebo vlak rozhodně neujede. Text: Natalie K, Foto: weheartit.com