Desatero věku: Co všechno stihnout do čtyřiceti

Desatero věku: Co všechno stihnout do čtyřiceti

Co bychom měli stihnout do třiceti, jsme probrali v minulém článku. Dnes nás tedy čeká další dekáda a životní body, které by nám v seznamu neměly chybět. Tedy ne, pokud se nám blíží čtyřicítka. 


 

Třicet let je pro mnohé zlomový věk, který nás překlene do „skutečné“ dospělosti. Je to věk, kdy bychom se měli začít chovat zodpovědně, myslet na budoucnost a mít životní jistoty. Pokud se tak však nestalo a pomalu se vám blíží narozeninový dort se čtyřiceti svíčkami, je načase do „plnoletosti“ šlápnout oběma nohama.

1. Nemáte-li ještě děti, pak už jste i v dnešní době zvláštní výjimkou a je tedy nezbytné, začít s tím něco dělat. Nejlépe hned! Práce počká a nakonec si při nejhorším zaplatíte hlídání, pokud by hrozilo, že o skvělou práci přijdete. Do čtyřiceti byste skutečně měli mít rodinu a zázemí.

2.Splňte si něco šíleného. Skok padákem, cestu kolem světa, jízdu v formuli 1, staňte se na chvíli musherem nebo si udělejte kurz cvičitelky jógy. Zatím na to máte věk i odvahu, později by vám mohlo oboje chybět. Adrenalin vám prožene krev tělem a budete zase o něco šťastnější.zena hubnuti cviceni  ID-10032483

3. Začněte cvičit. Myslete si o pohybu jako takovém co chcete. Nicméně zatuhlé a zkrácené svaly, bolavá páteř, praskající klouby, špatný spánek i vaše nevrlé nálady vyřeší právě cvičení! Začněte chodit do fitka, s kamarádkou běhejte v parku, choďte se psem na vycházku nebo provětrejte kolo. Každý pohyb se počítá a tělo i mysl vám to stonásobně vrátí.

4. Naučte se relaxovat. Výbušnost, stres, pracovní vytížení ani depresivní stavy vám natož vašemu okolí neprospějí. Jestliže si uvědomujete, že máte všeho plné kecky, je načase se uvolnit! Vyčleňte si čas jen pro sebe a dělejte to, co vás maximálně odreaguje. Dobijte si baterky na další dny a týdny.

5. Kupujte si kvalitní kosmetiku. Experimenty stranou. Do čtyřiceti byste měla vědět, která kosmetika vám vyhovuje. Žádné laciné značky do vaší skříně nepouštějte, vrásky potřebují šetrnou péči a proto vybírejte z kvalitních kosmetických výrobků.Čtyřicet2

6. Každý rok si splňte jeden sen. Ano. Život není pouze o povinnostech, stanovte si reálný cíl, kterého každý rok dosáhnete. Letos si kupte novo televizi a za rok jeďte třeba do Egypta.

7. Nelitujte. Není čas vracet se v myšlenkách zpět a litovat, co jste doposud nestihli. Vzpomínejte s úsměvem na to, co jste prožili a co vás ještě čeká.

8. Nekritizujte další generaci. Pomalu se dostáváte do věku, kdy je nasnadě kritizovat „tu dnešní generaci“, která je podle vás o tolik jiná, že byla ta vaše. Vymoženosti se sice posunuly velký kus dopředu, avšak výchova dětí stejně tak, proto jsou odrazem vaší vlastní výchovy a kritizováním jich, kritizujete i sami sebe.

9. Nezanedbávejte své zdraví. Jestliže vás něco bolí, není vám dobře, nebo se vám „jen“ motá hlava, zajděte si k doktorovi. Už vám přeci jen není třicet a zdraví je to nejdůležitější co na světě máme. Náhradní nám v supermarketu bohužel neprodají.Hormonální harmonie 57440763

10. Najděte si na každém věku něco pozitivního. Čtyřicítka „na krku“ není nic depresivního. Přijměte svůj věk tak, jak přichází. Není třeba navštěvovat plastického chirurga jen proto, že vám bude čtyřicet. Nedělejte ze sebe umělou panenku, působící o chlup mladší než ve skutečnosti je. Jako vaše patnáctiletá dcera vypadat už nebudete, ale se správnou životosprávou, trochou pohybu a úsměvem na tváři můžete být šik i v padesáti.

 

Text: Jana Čechová, Foto: freeimages.com