Prázdniny končí: Přinášíme nápady, jak si je s dětmi užijete až dokonce

Prázdniny končí: Přinášíme nápady, jak si je s dětmi užijete až dokonce

První září tady bude co nevidět a vy se tak trochu těšíte, že nebudete muset řešit hlídání, protože vaším dítkám opět nastanou školní povinnosti? Zpříjemněte dětem konec prázdnin a užijte si všichni společně spoustu legrace, ať máte na co vzpomínat. 


 

Nakupujte školní spotřeby společně

Vydejte se spolu s dětmi na nákup školních potřeb a užijte si obíhání obchodů spolu jako správná rodina. Po nákupech si neváhejte zaskočit do kina nebo na jen tak na pizzu a zavzpomínejte na to, co vše jste o těchto prázdninách zažili.

 

Nebyli jste u moře? Zaleťte si na last minute

Vypadalo to, že si letos moře nebudete moci dovolit, ale nakonec si říkáte, že by to bylo reálné? Zarezervujte si zájezd, zajděte do školy omluvit děti, že nastoupí o pár dní později a vyrazte na sklonku léta za dobrodružstvím. Budete nadšení tím, že letoviska nejsou tolik zaplněné a také vás potěší mnohem příjemnější teploty.

 

Navštivte babičku s dědou

Dříve než dětem nastane škola, vydejte se k nim na návštěvu. Opečte špekáčky, nebo vytáhněte prarodiče na výlet. Rodinné vazby by neměly zůstat opomíjeny, vezměte s sebou fotky a ukažte babičce s dědou, jak skvěle jste si letošní dovolenou užili. Pokud vaše nebo partnerovy rodiče vaše ratolesti hlídali celé prázdniny, udělejte jim radost voucherem na masáže nebo na wellness v lázních. Budou vám sice tvrdit, že jste si neměli dělat škodu, ale vězte, že jim taková péče zvedne nejen náladu, ale především upevní jejich zdraví.

 

Prarodiče jsme poslali na dovolenou, za náročné hlídaní si odměnu zasloužili

"Bohužel jsem musela být celé prázdniny v práci a Pavel to měl podobně, děti proto strávili prázdniny u babičky na statku a já jsem jim za hlídání neskonale vděčná. Jako poděkování jsme jim nadělili dárek v podobě last minute zájezdu k moři. Prvně nechápavě kroutili hlavou, proč jsme jim koupili dovolenou, ale věřím tomu, že přijedou nadšení. Naše dítka jsou poměrně hyperaktivní, tak si odpočinek jisto jistě zaslouží." Adéla, 33 let

 

Uspořádejte zahradní party

Ta nejlepší tečka za koncem prázdnin se neobejde bez grilování. Naložte maso, připravte domácí ledový čaj, pozvěte rodinu a dobré známé a zasedněte k zahradnímu stolu ve stejné sestavě jako tomu bylo na začátku prázdnin. Připravte pro děti diskotéku, stezku odvahy, karneval nebo karaoke show. Tip: Kytara prostě nesmí chybět, hrábněte do strun a zazpívejte si líbivé písničku pro dobrou náladu.

 

Hrady a  zámky ožívají

Ano, přesně tak. Historické skvosty napříč Českem chystají opravdu stylové akce. Mrkněte na jejich web a zkontrolujte kalendář akcí na zřícenině hradu, kterou máte nedaleko. My v redakci vyrážíme na noční prohlídku se strašidly.

 

Chystáte něco speciálního na konec prázdnin? Neváhejte se s námi podělit, těšíme se!