Jak kombinovat potisky a vzory

Jak kombinovat potisky a vzory

Velkým trendem ve světě módy je teď kombinování vzorů a potisků. Jen málokdo to ale zvládne udělat tak, aby výsledek působil vkusně, stylově a elegantně a ne přeplácaně. Shromáždili jsme pro vás několik tipů od předních světových stylistů, díky kterým se budete v kom


Velkým trendem ve světě módy je teď kombinování vzorů a potisků. Jen málokdo to ale zvládne udělat tak, aby výsledek působil vkusně, stylově a elegantně a ne přeplácaně. Shromáždili jsme pro vás několik tipů od předních světových stylistů, díky kterým se budete v kombinování a míchání vzorů orientovat trochu snadněji.

Kombinujeme vzory - 4

1: zůstaňte v barevné škále

Jak se můžete přesvědčit na obrázcích v tomto článku, ať už jsou vzory jakékoli, je třeba zůstat ve stejných barevných odstínech, pokud možno co nejpřesněji, tak, aby se kousky oblečení vzájemně doplňovaly a netřely.

2: vyberte si hlavní potiskKombinujeme vzory - 3

Není úplně dobré mít dva velice výrazné potisky a vzory v jednom outfitu zároveň. Vždy musí jít o jeden výrazný potisk a jeden spíše méně nápadný, menší nebo jednodušší. Skvěle takto fungují pruhy – ty můžete smíchat s květinovými či zvířecími vzory bez přílišného přemýšlení.

3: pohlídejte si vyváženost

Vždy by měl váš outfit hlavně mít balanc, nic se nesmí přehnat. A tak můžete třeba vzorované šortky a košili doplnit jednobarevným svetříkem nebo sáčkem.

Kombinujeme vzory - 24: zvolte vhodné doplňky

Co jste přidali na vzorech, je třeba ubrat na doplňcích. Šperky, kabelka i boty by měly být spíše nenápadné, jednobarevné, ladící se zbytkem vašeho oblečení. Je to velice důležité, nechcete přece vypadat lacině a nevkusně.

5: nebojte se „opisovat“Kombinujeme vzory - 1

V tomto případě nebude vůbec od věci a na škodu nechat se pořádně inspirovat fotografiemi z módních blogů a časopisů. Tím, že budete kopírovat outfity, které vytvářejí profesionálové, se nejrychleji sama kombinovat naučíte. A pak už to bude jen a jen na vaší fantazii. Hodně štěstí v módním mixování a pěkný den vám přeje dokonalazena.cz! Text: Natalie K, Foto: weheartit.com