Jak účinně revitalizovat vlasy po dovolené u moře

Jak účinně revitalizovat vlasy po dovolené u moře

Vrátila jste se z dovolené od moře a vaše vlasy jsou podobné chemlonu, na dotek jsou drsné, ale přitom mají tendence se lámat a třepit? Poradíme vám, jak je napumpovat energií, výživou a pořádnou porcí hydratace, která je opravdu podstatná.  Myjte šetrně Do koupelny si p


Vrátila jste se z dovolené od moře a vaše vlasy jsou podobné chemlonu, na dotek jsou drsné, ale přitom mají tendence se lámat a třepit? Poradíme vám, jak je napumpovat energií, výživou a pořádnou porcí hydratace, která je opravdu podstatná. 

vlasy zena leto 139923263

Myjte šetrně

Do koupelny si přizvěte šetrně myjící šampony, které z vlasů odstraní masnotu, ale nenaruší přirozenou rovnováhu. Zapomeňte na "chemické" šampony se silikony a parabeny, zkuste biokosmetiku nebo si pro vaši hřívu připravte odvar z bylinek. Blondýnkám doporučujeme heřmánek, vlasy krásně prozáří a navíc skvěle pečuje o pokožku hlavy a vlasové vlákno.

Hydratace: Nezapomeňte  na kondicionéry

Pečující kondicionéry nepodceňujte, vašim vlasům dodají potřebné živiny a díky jeho přítomnosti se vlasy báječně rozčesávají. Jednou do týdne se rozmazlujte pečujícím zábalem, stále oblíbenější jsou například noční masky. Před ulehnutím do postele nanesete masku do vlasů a zatímco  vy budete čerpat energii pro následující den, vlasy se budou regenerovat a následující den budete za hvězdu s lesklou hřívou.

Chcete změnit barvu? Chvíli počkejte!

Pokud sníte o nové image, určitě neměňte barvu vlasů ihned, co se vrátíte od moře. Nechejte vlasy odpočinout, barva je zbytečně vysuší a opět může docházet k jejich poškození. Co ale doporučujeme je zastřihnutí a zkrácení konečků, ty roztřepené budou pryč a vaše vlasy budou působit mnohem zdravěji a objemněji. Po létě je tato úprava vlasů opravdu nutná.

zena a vlasy 177120709

Stopněte fén i žehličku

Nedokážete si bez fénování představit pracovní den? Alespoň o víkendu nechejte vlasy volně proschnout, bez horkého vzduchu. Žehličky jsou rovněž z dlouhodobého hlediska nevhodné. Vždy na vlasy aplikujte olejíčky a spreje, díky nimž vlasové vlákna mnohem lépe snášejí vysokou teplotu. Zvláštní pozornost věnujte vyšisovaným konečkům. Náš tip: Při kupování fénu a žehličky není dobré šetřit. Fén vybírejte nejméně tří rychlostní s možností ochlazení a žehličku jen z kvalitního materiálu, který bude rovněž předcházet ničení vlasů velkým teplem.

Krása z lednice a spížeplet a vlasy78157645

Dejte na staré babské rady a přírodní masky nebo zábaly. Skvělá je maska ze žloutků, olivového oleje, plnotučného mléka s kapkou medu, vyberte si tu kombinaci, která bude vašemu typu vlasů co nejvíc vyhovovat.  Náš tip: Nikdy nechoďte spát s morkou hlavou, tím se vlasy moc namáhají. Maska pro suché vlasy: Vsaďte na tajný recept Italek a připravte si výživnou masku z olivového oleje a kapky citrónové šťávy, a to alespoň jednou do měsíce. Suché konečky budou plné života a vitamín C jim dá šanci zazářit. Maska na mastné vlasy: Vyždímejte šťávu z citrusu a limetky a promasírujte s ní pokožku hlavy, ale i jednotlivé prameny vlasů. Neváhejte ji opakovat alespoň 4x do měsíce. Maska pro normální typ vlasů: Smíchejte plnotučný jogurt s kapkou olivového oleje a lžičkou medu, vše řádně promíchejte a aplikujte na dobře rozčesané vlasy. Nechejte působit 15 minut.