Jak pečovat o zuby a přilákat tak sněhobílý úsměv?

Jak pečovat o zuby a přilákat tak sněhobílý úsměv?

Jistě se shodneme v tom, že úsměv sluší všem, a to bez rozdílu. Pokud se musíte omezovat v tom, abyste si ho vůbec mohli dopřát, protože vaše zuby a dásně na tom nejsou zrovna nejlépe, mrkněte na dnešní článek, který vám bude nápomocen k tomu, aby vám v úsměvu nebráni


Jistě se shodneme v tom, že úsměv sluší všem, a to bez rozdílu. Pokud se musíte omezovat v tom, abyste si ho vůbec mohli dopřát, protože vaše zuby a dásně na tom nejsou zrovna nejlépe, mrkněte na dnešní článek, který vám bude nápomocen k tomu, aby vám v úsměvu nebránilo vůbec nic.

co prozradi zuby 79077275

Pravidelné čistění zubů

Možná se vám to nebude zdát nijak revoluční nebo překvapující, ale tato pro někoho maličkost nebo dokonce zbytečnost stojí za tím, v jakém stavu jsou vaše zuby. Samozřejmě, můžete mít sklony ke kazivosti zubů, ale věřte tomu, že několikadenní čištění vám bude v boji s kazy účinnou zbraní. Je to také nejlevnější cesta ke zdravému chrupu ze všech.

Nevěřte zázračným preparátům

Kartáček by měl mít užší hlavici a především husté a jemné štětinky, aby znásobily účinnost čištění, a to již po prvním tahu. Nevěřte pastám, jež slibují regulaci zubního plaku, protože se jedná jen o skvělý tah obchodníků a reklam. Každý zubař vám potvrdí, že plak ovlivňuje skladba potravin.

Pár slov o čištění

Zuby si čistěte ráno a večer, pokud jste si pochutnali na sladkém jídle a nemáte čas na čištění, alespoň si ústa vypláchněte  ústní vodou. Zuby čistěte zlehounka, v žádném případě ne nijak násilně a vždy tak, abyste kartáčkem postupovali od vrchní části zubu až po tu spodní. Nasbíraný plak po té setřete jednoduše dolů. Zuby si čistěte nejlépe dvě až tři minuty. V případě, že si čistíte chrup nití tak přidejte další dvě. Neměli bychom podceňovat čistotu mezizubních prostor, kde se nám nejčastěji usazují zbytky jídel a nečistot. Pokud se bakterie v ústech přemnoží dochází k zápachu, k naleptání zubní skloviny a  následnou přítomností kyselin. A to je nejlepší půda pro vytvoření zubního kazu.

krasne zuby 157869381

Skvělé tipy na závěr

Pravidelně si měňte zubní kartáčky a to i ty mezizubní. Doporučujeme také kartáček opláchnout pod proudem teplé vody, bakterie budou pryč a nebudou přispívat k zanícení dásní. Neváhejte investovat do dentální hygieny, vaše dásně budou vyčistěné a následný zánět a paradentóza nebudou mít šanci.