Šumava ve dvou

Šumava ve dvou

Jen jedno přání v srdci mám, poznati Šumavu, ty stráně lesy hluboké, tu krásnou Modravu. Pokud přemýšlíte nad tím, jakou vybrat hezkou dovolenou pro sebe a partnera, kamarádku nebo někoho z rodiny, na výběr máte z mnoha míst a destinací. Výbornou volbou jsou pobyty na Šu


Jen jedno přání v srdci mám, poznati Šumavu, ty stráně lesy hluboké, tu krásnou Modravu. Pokud přemýšlíte nad tím, jakou vybrat hezkou dovolenou pro sebe a partnera, kamarádku nebo někoho z rodiny, na výběr máte z mnoha míst a destinací.

sumava

Výbornou volbou jsou pobyty na Šumavě ve dvou. A to hned z několika důvodů. Na slevových portálech najdete výhodné slevy na hezká ubytování a navíc, jak je známo, Šumava nabízí i mnoho aktivit, které lze podniknout jak v létě, v zimě, za deště i při krásném počasí. Hledáte-li letní dovolenou, určitě nezapomeňte sbalit kola, protože v této krajině je tolik zajímavých cyklostezek a míst, kam lze dojet na kole, že by byla velká škoda této příležitosti nevyužít a neobohatit svůj foťák o spoustu jedinečných snímků. Pro turistiku mohu doporučit Šumavské slatě, která vznikla zhruba před desíti tisíci lety nebo Boubínský prales, ve kterém rostou strany až čtyři sta let staré. Ani milovníci památek nemusí klesat na mysli. Na ně čeká například překrásný zámek Vimperk, který pochází z druhé poloviny třináctého století.

Co v zimě?

I v zimním období si přijdete na své. Můžete se vydat na průzkum přírody na sněžnicích, vytáhnout ze sklepa sáňky a užít si spoustu legrace nebo si jít zabruslit. Milovníci běžkování už dávno ví, že Šumava se pyšní výbornými podmínkami pro tento sport především díky pozvolnému stoupání a mírným sjezdům. Rádi lyžujete? Doporučuji také navštívit jedny z nejlepších lyžařských areálů, které jsou v okolí. Výborný je Mitterdorf, Arber nebo sportovní středisko Zadov-Chráňov, kde mají sedm sjezdovek různých obtížností a více než padesát kilometrů upravených běžeckých stop.   Po náročných sportovních aktivitách si můžete dopřát odpočinek ve vyhlášených lázních Bad Füssing. Díky léčivé vodě se krásně zrelaxujete, léčitelé vám poradí s obtížemi, které vás případně trápí a ve wellness si dopřeje zkrásnění, na které třeba během pracovního shonu nemáte čas ani pomyšlení. Možností, jak trávit pobyt na Šumavě ve dvou je opravdu mnoho. Pokud chcete ušetřit, využijte slevových portálů k zakoupení voucherů, a co se týče aktivit, záleží jen na vás, kterou si zvolíte. Hezkou dovolenou!