Sedm výhod bydlení na venkově

Sedm výhod bydlení na venkově

Přemýšlíte, že se přestěhujete na venkov? Hledáte klidné, bezpečné prostředí pro své děti, ale bojíte se, co tam budete dělat VY? Nemůžete se rozhodnout? Přestěhovat se na venkov nebo ne, to je otázka, kterou spousta mladých žen musí zvážit poté, co jejich nadšen


Přemýšlíte, že se přestěhujete na venkov? Hledáte klidné, bezpečné prostředí pro své děti, ale bojíte se, co tam budete dělat VY? Nemůžete se rozhodnout?

vyhody bydleni

Přestěhovat se na venkov nebo ne, to je otázka, kterou spousta mladých žen musí zvážit poté, co jejich nadšená polovička přijde s nápadem: „Přestěhujeme se na venkov!“ Pro muže je to jednoduchá volba, bude mít víc prostoru pro sebe, výběh pro psa a klidné prostředí pro výchovu dětí. Ale co Vy, co tam budete dělat Vy?

Jaké výhody to přináší Vám?

Představme si tedy situaci: jste přestěhovaní, drahá polovička spokojeně kutí cosi v čerstvě získané dílně, děti vesele poletují venku na zahradě se psem. Co to tedy přináší Vám?
1. V klidu si zapnete oblíbený seriál, u kterého nejste vyrušována houkáním záchranné služby, policie či hasičů. Také Vám v uších každých 10 minut necinká zvuk tak typický pro otevření a zavření dveří trolejbusů či tramvají.
2.  Uděláte si kávu a spolu se svačinou pro děti vše odnesete ven na zahradu, kde si ve slunci zalitém odpoledni v klidu posedíte a načerpáte sílu.

vyhody bydleni1

3. Čistý vzduch Vám pomáhá rozproudit krev v žilách, najednou máte pocit, že toho zvládnete mnohem více. Úplně vymizí pocit únavy, ten tam je občasný pocit na omdlení, který jste ve městě pociťovala. 4. Nemusíte řešit co s právě vypraným prádlem. Odnesete jej a pověsíte ven, kde jej za pár hodin vyfouká vítr a vysuší sluníčko. 5. Máte svoji vlastní zahrádku, která Vás oslní nádhernou barevností květů, na kterých brzy po ránu děti i Vy sledujete krásně zbarvené motýly. Nehledě na to, že okopávání vlastních kytiček je tak uklidňující a Vy jste odměněna záplavou barev, u mnoha květin od jara až do podzimu
6. Různorodost a originalitu ročních období začnete milovat poté, co Vás na jaře překvapí záplavou květů jak na zahrádce, tak na stromech, v létě vyhody bydleni2Vás ráno bude budit zpěv ptáčků a šimrání sluníčka do tváří, na podzim si sklidíte slaďoučké ovoce a v zimě Vás nepřestane bavit čekat, kdy se větve pod tíhou sněhu ohnou až k zemi.
7. Nechce se Vám dnes vařit? Nevadí, stačí nakrájet pár plátků masa a zeleniny a požádat manžela, aby se pustil do zahradního grilování. Uvidíte, jak ho to bude bavit a Vy můžete zatím odpočívat. Text: Hanka Stoklasová