Cupcakes: Sladké koláčky pobláznily svět

Cupcakes: Sladké koláčky pobláznily svět

Hledáte zaručený recept na chutnou laskominu, která vám bude nejen chutnat, ale navíc se skvěle vyřádíte na jejich přípravě? Udělejte si domácí cupcakes a vyzdobte se ji podle svého za pomoci fondánu, marcipánu nebo cukrových konfetů. Přinášíme vám zajímavou a chutnou inspiraci, jež vás nadchne a potěší.


 

 

Odkud se vzaly?

Přemýšlíte, kde mají tyto pestrobarevné a nevšedně nazdobené koláčky svůj původ? Pocházejí z daleké Ameriky a chutnají opravdu bezkonkurenčně. Určitě znáte oblíbené muffiny, které jsme si zamilovaly pro jejich křehkost, šťavnatost a barevné košíčky. Cupcake je jejich mnohem slavnostnější verze. Vláčný korpus, delikátní krém a nezapomenutelná vůně a chuť marcipánu. Cupcakes lahodí nejen našim chuťovým pohárkům, ale i našim zrakům, protože si je můžeme vyzdobit na nespočet variací a způsobů. A právě tento fakt dělá z cupcakes skvělý dezert pro každou příležitost.

Nezáleží na tom, zda je naservírujete k příležitosti oslav Vánoc nebo Velikonoc, a to i v případě, kdybyste si zamilovala jen jeden recept na tyto voňavé americké koláčky, protože jejich originální výzdoba z nich rázem udělá nevšední kulinářské dílo. Poslední dobou jsou hitem i na svatební tabuli. Nevěsty na ně vsázejí na místo okázalých několika patrových dortů. Svatební cupcakes jsou vyskládány na zdobném podstavci a všemu vévovodí jeden největší, který slouží jako svatební dort, jež si pár novomanželů s chutí rozkrájí. Pro svatebčany jsou však připraveny kapkejky standardní velikosti s bohatou ozdobou. Výhodou je především jednoduché a časově nenáročné servírování, které se obejde i bez zásahu číšníka nebo servírky.sladké002

Co vše budete potřebovat, když chcete začít péct tyto nádherné dezertíky?

Pokud si chcete dortík vyrobit tak, jak vidíte na obrázku, tedy i s fondánovým zdobením, neobejdete se bez základních surovin na těsto i krém, papírové košíčky (vzhledem k tomu, že se papírové košíčky nerady drží tvar, umístěte je do silikonových formiček. Jedině tak si pohlídáte, že se z nich nestanou ploché placky : ), speciální váleček na fondán nebo marcipán, vykrajovátka nebo silikonové formičky, díky kterým si vymodelujte všelijaké postavičky, potravinářské barvy, štěteček a zdobící sáček s kovovými špičkami. Schází-li vám inspirace a nápad, jak cupcakes vyzdobit, mrkněte na internet nebo si pořiďte speciální kuchařku, jež se výhradně zaměruje na tuto tématiku. sladké

Cupcakes s vůní vanilky: Tato varianta je neznámější a chutná božsky!

155 g cukru ( krystal nebo krupice) 170 g másla ( nezkoušejte je s žádnými náhražkami, máslo je máslo a cupcakes s nimi chutnají božsky) 1 lžička vanilkového extraktu, nebo trocha vanilkového lusku 240 g polohrubé mouky 3 vejce 190 ml vanilkového sojového mléka lžička kypřícího prášku Měkké nakrájené máslo smíchejte s vanilkou, přidejte cukr a rozklepněte vejce, pořádně promíchejte a přisypávejte mouku s práškem do pečiva, pak přijde na řadu mléko.