Zrychlete svůj metabolismus

Zrychlete svůj metabolismus

Každodenní spalování kalorií má na starosti mnoho faktorů. Nejvíce tuto činnost však ovlivňuje právě náš metabolismus. Víte, že spalujete kalorie i u pouhého sezení u počítače či počítání příkladů z matematiky? Každý, komu příroda nadělila rychlý metabolismus,


Každodenní spalování kalorií má na starosti mnoho faktorů. Nejvíce tuto činnost však ovlivňuje právě náš metabolismus. Víte, že spalujete kalorie i u pouhého sezení u počítače či počítání příkladů z matematiky?

metabolismus4

Každý, komu příroda nadělila rychlý metabolismus, by si mohl pískat. Může sníst, co chce a nepřibere. I to je občas na škodu, velmi hubeným dívkám to způsobuje nemalé potíže, avšak dnes se zaměříme na druhou skupinu žen. Jak si tedy svůj metabolismus nezpomalovat, ba naopak, jak ho zrychlit?

Dostatečný přísun tekutin

Ať chcete nebo ne, musíte začít dostatečně pít. 2,5 – 3 litry vody za den jednoduše do těla dostaňte, jak nejlépe umíte. Vědci totiž dokázali, že dehydratované tělo spaluje méně kalorií. Využijte chytrých mobilů a nastavte si na každou hodinu upomínku, abyste vypila třetinku vody.

Vyvážený jídelníček

Stravování ve fastfoodech nebo denně k obědu pět knedlíků můžou uspokojit naše chuťové pohárky, avšak tělo to příliš neocení. Zelenina, libové maso, ryby, luštěniny i ořechy jsou potraviny, které nám pomůžou zaktivovat správnou funkci metabolismu a rozběhnou ho do správné rychlosti. Nezapomeňte ani na snídaně! Ne nadarmo se říká, že je to nejdůležitější jídlo dne. Žádné přejídání, všechny porce vás musí tak akorát nasytit.

Přidejte pohybmetabolismus5

Dvakrát denně se psem kolem baráku, vám příliš pohybu nezajistí. Je načase přestat se vymlouvat a začít cvičit alespoň 3x týdně. Začněte svižnou chůzí, běháním, skoky přes švihadlo či posilováním. Uvidíte, že za pár chvil začne vaše tělo spalovat úplně jinak.

Spěte do růžova

Ano, i spánek má vliv na naše spalování. Dle studií ten, jenž nespí alespoň osm hodin denně, ukládá více tělesného tuku, než lidé, kteří si mohou dostatek spánku dovolit.

Zapomeňte na stres

Jakmile začnete v práci či doma řešit nepříjemné záležitosti, uvědomte si, že stres a nervozita neprospívají především vašemu tělu. Při aktivaci stresového hormonu kortizolu přepne váš organismus do „pohotovostního režimu“ a se strachem, že by mohlo přijít nezdravé hubnutí, začne rychle ukládat tuk do podkožních zásob, místo toho aby ho spálil. Není tedy nad to se nestresovat. Tělo sice spaluje i při studiu matematiky nebo při psaní pracovního e-mailu, avšak rozhodně ne tolik, kolik byste si sama přála nebo představovala. Udělejte si každou hodinu tři minutky čas na své tělo. Zvedněte se, protáhněte, udělejte si tři dřepy, dva předklony, nebo se běžte projít na chodbu a zase zpátky. Nenechte tělo uspat sezením, nuťte ho, aby stále spalovalo nepotřebné kalorie. Text: Jana Čechová, Foto: freeimages.com