Jak si vytvořit dekorace a ozdoby z papíru

Jak si vytvořit dekorace a ozdoby z papíru

Pro někoho naprosto obyčejný materiál, pro jiné je papír úžasným prostředkem, jak vytvořit nádherné věci. Pořiďte si bílé i barevné papíry, kvalitní řezák, nůžky, lepidlo na papír. K tomu můžete využít staré noviny, časopisy, kartony nebo vlastní fotky. Popusťte uz


Pro někoho naprosto obyčejný materiál, pro jiné je papír úžasným prostředkem, jak vytvořit nádherné věci. Pořiďte si bílé i barevné papíry, kvalitní řezák, nůžky, lepidlo na papír. K tomu můžete využít staré noviny, časopisy, kartony nebo vlastní fotky. Popusťte uzdu vaší fantazii a nechte se inspirovat našimi nápady.

OzdobyzpapiruIII

Stříhejte a vyřezávejte přáníčka

Nedávno jsem sháněla přáníčko. Určitě se dá koupit originální ve speciálním obchodě, ale když zajdete do papírnictví nebo trafiky, vždy vám předhodí šílené či rádoby vtipné kousky. Pokud tedy nechcete svou babičku, kamarádku nebo kolegu „překvapit“ něčím nevkusným, vyrobte si vlastní přání. Vymyslete si pěkný motiv, může to být srdce, lístek, hvězda nebo puntíky. Zvolte si pro vás vhodný formát a připravte si základ pro přání. Na přední stranu si předkreslete motiv, který budete vyřezávat. Já jsem si zvolila již vánoční tématiku. Vyřezávání hvězdiček nebylo nejsnazší, řežte opatrně a hlavně ostrým řezákem v tužce. Přání můžete nechat volné nebo jej doplňte barevným podkladem, aby výřezy více vynikly. Fantazii se meze nekladou, tak zkoušejte a řezejte, vznikají krásné věci z naprosto obyčejné čtvrtky.

OzdobyzpapiruII

Svícen pro intimní atmosféru

Na dekorativní svícen si připravte menší skleničku a čtvrtku. Opět budeme vyřezávat. Já jsem si nedávno koupila na bleším trhu zajímavou skleničku na víno. Vystřihněte si čtvrtku podle velikosti skleničky, nechte asi centimetr navíc jako přesah pro zalepení. Na čtvrtku si měkkou tužkou předkreslete svůj návrh. Efektně vypadají srdíčka, kostičky, kolečka. Poté kvalitním řezákem vyřezávejte, dokud nebudete hotoví. Papír slepte a opatrně natáhněte na skleničku.

OzdobyzpapiruI

Papírové girlandy nejen na oslavy

Často přemýšlíme, jaké dekorace použít na oslavu. I zde se skvěle uplatní papíry a ozdoby z nich. Pořiďte si barevné papíry, krepové papíry, nůžky. Dlouhý pruh papíru nebo krepového papíru složte jako harmoniku. Na přední část si načrtněte, co budete stříhat. Pěkné jsou stromečky, panáčci, auta, srdce, květiny, písmena… Potom vystřihněte a nalepte na zeď kouskem lepící hmoty nebo přivažte provázkem na skobičku. Pokud si zvolíte téma oslavy- například pro kluky jsou ideální dopravní prostředky- můžete jimi ozdobit také rámečky obrázků, dveře nebo postýlku. Svůj motiv zopakujte i na pozvánky a zabalené dárečky.

OzdobyzpapiruIV

Přesvědčte se, že stačí jen pár výtvarných potřeb a vzniknou nádherné věci, které budou jedinečné. Inspirujte se papírovými výtvory na různých webech nebo si pořiďte knihy zabývající se touto tématikou. Zjistíte, že tvoření z papíru má naprosto nekonečné možnosti.