Pořizujeme dětský kočárek. Jak vybrat ten nejvhodnější?

Pořizujeme dětský kočárek. Jak vybrat ten nejvhodnější?

Pokud v brzké době očekáváte potomka, anebo je Vaše miminko již na světě, mohlo by Vás zajímat, jaký druh kočárku je nejvhodnější pro ten který věk. Dětské kočárky od narození po první krůčky Děti jsou v prvních fázích života poměrně zranitelné, takže jim


Pokud v brzké době očekáváte potomka, anebo je Vaše miminko již na světě, mohlo by Vás zajímat, jaký druh kočárku je nejvhodnější pro ten který věk.

PoB7

Dětské kočárky od narození po první krůčky

Děti jsou v prvních fázích života poměrně zranitelné, takže jim rodiče musí dopřát maximální možný komfort a bezpečí. I k tomu jsou určeny kočárky. Jaký zvolit v konkrétním období života?

PoB8

Novorozenci: právě narozené miminko se bude cítit dobře v dětském kočárku s hlubokou korbičkou. Nezapomínejte ovšem na to, že dítě potřebuje kontakt. Proto jsou Vám k dispozici rovněž nosítka na dítě anebo šátky na nošení dětí.

Půl roku života: dítě se sice naučí sedět až v devíti měsících, nicméně po půl roce je již schopno sedět s oporou. Pak jsou vhodné sportovní kočárky. Vše ale můžete vyřešit již na začátku, a to pořízením kombinovaného kočárku s možností přestavění z hluboké na sportovní variantu.

První krůčky: děti obvykle začínají samostatně chodit okolo třináctého měsíce. V tomto období už není kočárek tak nezbytný, přesto je alespoň občas potřeba. Tím pádem jsou vhodné golfové kočárky neboli golfky, které se dají velmi jednoduše nosit.

Kočárky pro dvojčata: dvě děti najednou jsou pro naprostou většinu rodičů radostnou událostí. A ani v oblasti kočárků nemusí řešit problém navíc. Pokud se podíváte na nabídku kočárků pro dvojčata, zjistíte, že máte z čeho vybírat.

Dětské kočárky levně: na závěr ještě dodejme, že nákup kočárku nemusí být nutně velkým zásahem do rodinného rozpočtu. Tak například v e-shopu Pinkorblue.cz je seženete za příznivé ceny!