Co když vás sex nebaví?!

Co když vás sex nebaví?!

Denně omílané téma ve všech mediích, v hromadné dopravě, v práci mezi kolegy a vlastně všude kde vás napadne. Sex a vše kolem něj na nás denně vyskakuje téměř i z lednice. Co když ale patříte mezi ty, jež sex nebaví? Nejste v tom rozhodně sama!  


Která z vás by neznala denní kolotoč povinností – domácnost, práce a děti. Večer toho máte plné zuby
a představa, že váš večer čeká milování s partnerem, vás rozhodně neláká. Milujete ho, ale na sex nemáte ani pomyšlení a to i bez všech výše zmíněných povinností.

Problémy jsou často v naší hlavě
Většina problémů s intimním životem vzniká v naší hlavě. Může jít o únavu, pracovní vyčerpaní, o neshody v partnerství nebo možná prostě touha ze vztahu vyprchala. Jak tohle všechno řešit? Rozhodně se nenechte do ničeho nutit! Často stačí banalita, malá neshoda či problém ve vztahu a nechuť k sexu je na světě. Slabá komunikace a neřešení problémů oddálení v intimním životě jen prohloubí. Je načase partnerovi říct, co vás trápí.

Partner by měl vědět, co se s vámi děje
Bez komunikace se nikam nehnete. Pokud nejste schopná mluvit s partnerem z očí do očí, zkuste mu váš problém popsat v e-mailu nebo zvolte osobnější způsob a napište mu dopis. Jestliže jde o přetrvávající trable, není od věci navštívit psychologa nebo přímo sexuologa, který vám odborně pomůže odstranit váš blok. Občas místo psychologa stačí lahvinka dobrého vínka a napětí se v domácnosti nenuceně uvolní. Pozor však na emoce způsobené přemírou alkoholu.

Bez vzájemné tolerance a trpělivosti daleko nedojdete
Ačkoliv máte nějaký problém, váš partner má stále své city a potřeby. Buďte tedy oboustranně ohleduplní. Jestliže nastane sexuální tabu, neurážejte se, neosočujte a neobviňujte. Oba jste z toho jistě nesví, avšak kompromis a společná řeč můžou mnohé usnadnit. Buďte oba trpěliví a tolerantní. Nehledejte oporu u jiné osoby, problémy to jen prohloubí. Zkuste svou drahou polovičku plně pochopit. Trpělivost růže přináší a byla by škoda, jinak dobře fungující vztah zahodit.

Nezapomínejte však, že každá mince má dvě strany. A vztah je vždy o dvou lidech.