Milostný trojúhelník

Milostný trojúhelník

Dva ve vztahu jsou akorát, tři už jsou příliš. Ne zřídka kdy se však třetí osoba do vztahu připlete. A to se potom začnou dít věci…


Možná si myslíte, že mají vztahy mnoho jiných problémů, ale konkrétně milostný trojúhelník je jedním z nejčastějších. Určité procento svůj problém řeší návštěvou poradny či terapeuta, ostatní touží po pomstě a rozchodu. Někteří se však v této situaci plácají a neví kudy ven… Je to dřív než na nové boty. Ani nemusíte nic hledat, máte svůj vztah, manželství i rodinu nesmírně rádi a najednou je to tady. Než se stihnete vzpamatovat, románek je v plném proudu a není žádného uspokojivého východiska jak z toho ven. Máte pocit štěstí, spokojenosti i domácí pohody. Vše vám naprosto vyhovuje a přeci do toho spadnete po hlavě tak rychle, že se nestihnete vzpamatovat. Ať už si své chování omlouváte jakkoliv, své důvody vaše chování vždy má.

 

Morální hodnoty

Emoce a morální zásady se ve vás začnou značně bouřit. Každých pár minut bude vítězit jedno nebo druhé a zoufalství vymění pocit euforie raz dva. I když nejspíš jen dočasně, protože nakonec právě vášeň vítězí nad všemi hodnotami, alespoň na určitý čas. Přestanete se omlouvat a budete mít jedno velké tajemství. Proč si nakonec na chvíli neokořenit život? Nebo je to jen další z možných výmluv? Sklouznutí do milostného trojúhelníku může naznačovat hlubší problémy v našem vztahu, než si chceme nebo můžeme přiznat.

Zároveň však právě milostné trio může vést k uvědomění si, kolik bychom toho ve stávajícím vztahu mohli ztratit a právě takové škobrtnutí nás probere jako blesk z čistého nebe a začneme si řádně vážit všeho, co máme. Jestliže marně pátráte po důvodu, proč se to stalo zrovna vám, měli byste tuto myšlenku vypudit. Jestliže vás nezužuje nespokojené manželství a přesto se „to“ stalo, pravého důvodu se zřejmě nedopídíte. Takové věci se prostě stávají a je na čase černého pasažéra z vagónu vyhodit.

 

Ve dvou se to lépe táhne…

Musíte se rozhodnout. Žít současně se dvěma muži či ženami může fungovat jen po určitou dobu. Jakmile celá situace vyplyne napovrch, možná už nebudete mít čas se rozhodnout a zůstanete sami opuštění. Srovnejte si priority, ona přitažlivost ve výsledku není vše, ba naopak. V dlouholetém vztahu nemůžete očekávat nezměrnou vášeň a touhu na věky věků. Stejně důležité by se mělo stát pochopení, souhra rodiny a uvědomění si základních hodnot a pravidel.

 

Jste ten třetí v trojúhelníku?

Jestliže jste se dostali na druhou stranu milostného trojúhelníku a nechcete rozbít rodinu pro partnerovu či partnerčinu avantýru, bude vás to stát hodně úsilí, emocí a času. Požádejte tedy partnera o čas, který vám dá na rozmyšlenou. Zvažte celou situaci, promyslete si, zda jste schopní odpustit a zapomenout. S výčitkami by se vaše společná budoucnost měnila v minulost a vztah by ztroskotal. Často se říká, že si každý zaslouží druhou šanci, jestli ji ale dostane, záleží pouze na vás a stojíte-li na druhém konci se zlomeným srdcem, myslete hlavně na své vlastní štěstí.