SOS! Skuteční chlapi mizí z regálů

SOS! Skuteční chlapi mizí z regálů

Nemusíte mít milé dámy strach, muži nejsou nedostatkovým zbožím, avšak praví chlapi jakoby se schovávali někde v jeskyních a hromadně jich ubývalo…

Díky, nebo možná spíše bohužel kvůli přehnané emancipaci žen mizejí muži z mnoha svých původních životních a přehnané emancipaci žen mizejí muži z mnoha svých původních životních a především rodinných rolí.


Muž jako hlava rodiny začíná být spíše rarita, než automatický rodinný vzorec a od toho se odvíjí leccos dalšího.

 

Doba pokročila, muži mizí… Lov zvěře, těžká práce na statku ani konkurenční boj se sousedními řemeslníky již není běžnou činností dnešních mužů.

Zajímají se více o vlastní vzhled, úspěch a oblíbenost.
Často právě mužům trvá déle, než se nachystají do společnosti na večírek a jejich partnerky netrpělivě podupávají u dveří. Můžeme tento vývoj označit za předvídatelný, nebo nám 21. století přináší novou podobu mužské populace? Znamená to tedy, že se s původní podobou velkých, silných a skutečných chlapů máme rozloučit? Nezbývá než doufat, že se postupem času stanou vosky do vlasů, pinzety na obočí i depilační pomůcky záležitostí striktně žen. Avšak módní návrháři jdou zženštilým typům mužů a metrosexuálům vřele vstříc.


Hranice módních výstřelků a mužnosti je poměrně tenká. 
Ženy se staví na pozice mužů a naopak
Ačkoliv zastoupení velkých mužných „chlupatých hrudí“ skutečně klesá, ačkoliv je jich čím dál méně, stále tu jsou. Na druhou stranu ženy s chutí přebírají mužskou roli, staví se do vůdčích pozic nejenom v práci ale i doma a tím jdou ruku v ruce vstříc zženštilým mužům a mužným ženám. Křičíme a toužíme po skutečných chlapech, takových, vedle kterých se nikdy nebudeme bát. Takových, kteří nás za každých okolností ochrání, kteří nás dokážou přenést přes práh domu bez větší námahy, takových co mají sexy strniště, správně zanedbané vlasy
a nebojí se ušpinit od šmíru. Takových co nestojí hodiny před zrcadlem, nestudují, zda jim správně drží gel či vosk ve vlasech, takových co neřeší každý detail svého šatníku a myšlenkami sami nad sebou netráví více času než je zdrávo.

Milé dokonalé ženy, jestliže chceme z mužů mít i nadále muže, musíme se k tomu řádně a zodpovědně postavit i my samotné. Musíme jim dát najevo, že vedle sebe nechceme žádné převoněné manekýny v růžových košilích, kteří tráví hodiny diskuzemi, které spadají do dámského repertoáru. Věřte tomu, že i „obyčejný“ muž o sebe může dbát, nemusí páchnout hnojem a ze zubů mu rovněž nemusí trčet sláma. Zřejmě bude mít ale odlišné koníčky než metrosexuál a společensky oblečený bude působit mužně, nikoliv chlapecky.  

Vše má svou hranici a za pár let už skuteční muži „v regálech“ opravdu nemusí být k dostání…