Kolik pravdy vztah unese?

Kolik pravdy vztah unese?

Ve vztahu po partnerovi požadujete naprostou upřímnost a pravdomluvnost. Dle tohoto vzorce se samozřejmě chováte i vy sama. Kolik pravdy však takový vztah opravdu unese? 

Vyplatí se říkat vše?


Můžete to myslet s tím nejlepší úmyslem, a proto nutíte svou drahou polovičku, aby vám říkal pravdu absolutně ve všem. Ne vždy však jste schopná pravdu unést, natož ji sama říkat. Není tedy dobré vztah posuzovat podle míry upřímnosti a otevřenosti. Občas to může pořádně zamrzet.

 

Upřímnost nade vše
Pravda je důležitá, avšak ne vždy. Občas i milosrdná lež může být lepší než skutečnost. Často naprostou banalitou můžete vyvolat opravdu silné emoce a nakonec si budete vyčítat, že jste přeci jen pravdu malinko neupravili. Takže, kdy není vhodné říkat pravdu?

Neříkejte, že byl špatný v posteli!
Rozhodně neříkejte, jestliže vás sex s partnerem nebavil. Zejména muži jsou v tomto směru poměrně ješitní
a přejí si být pochválení. Pokud jim chcete naložit pořádnou dávku upřímnosti, může se stát, že už k žádnému dalšímu milování nedojde. Buďte tedy opatrná a teprve při vhodné chvilce například po dobré večeři s lahvinkou kvalitního vína nadhoďte téma milování. Opatrně mu sdělte, co se vám moc líbí, ale také co by mohl dělat jinak či lépe. Je dobré svůj protějšek při sexu navádět, pak se vám nestane, že se vám sex nebude líbit a „naučíte“ si partnera na to pravé ořechové.

Zatloukejte a zatloukejte!
Rozhodně také nepřiznávejte nevěru. To, že vás tíží svědomí je popravdě pouze váš problém. Když vyložíte karty na stůl, partnera či partnerku tím opravdu raníte. Jestliže se nechcete kvůli novému objevu rozcházet, pak si tento malý vroubek raději nechejte pro sebe. I kdyby to byl partner schopný „přejít“ a dále s vámi zůstat, pravděpodobně by vás stejně dlouhé týdny i měsíce osočoval s výčitkami a nakonec dost možná udělal to samé. Takže nezapomeňte zatloukat, zatloukat a zatloukat.

Neztrapňujte ho na veřejnosti!
Nikdy partnera na veřejnosti neshazujte. Neunesla byste to vy, natož muž. Jestliže máte nějaké výhrady či komentáře, není dobré je předhazovat před přáteli. Jestliže mu chcete něco nutně říct, jděte bokem, nebo vyčkejte na příchod domů. Vše co byste řekla na veřejnosti, bude jisto jistě použito proti vám.

Pozor na zpoždění
Často může pány vytočit i to, že máme větší zpoždění. Jestliže jste se tedy domluvili na večerním posezení ve dvou a třikrát mu to připomínala, avšak ve finále jste se zdržela s kamarádkou na víně, rozhodně mu neříkejte, že jste na něj zapomněla. I tuto pravdu není od věci upravit v malinkou lež. Někdy skutečně malá lež může ušetřit mnoho neštěstí. Ostatně pravdu vystihl naprosto přesně Niccoló Paganini, když řekl „Říká se, že děti, blázni a filozofové mluví pravdu. Proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou.