Jak funguje přitažlivost?

Jak funguje přitažlivost?

Za láskou a vlastně především za sexuální touhou se skrývá chemický proces našeho těla.
Ten kdo dával pozor na hodinách chemie, se teď možná bude lépe orientovat. 


Pojďte se zamyslet nad všemi rčeními, které se o lásce tradují. Od těch, které tvrdí, že se protiklady přitahují
až po ty co tvrdí, že vrána k vráně sedá. To jak na vás protějšek zapůsobí, ví vaše tělo již během prvních pár minut. V tu chvíli buď přeskočí ona pomyslná jiskra či nikoliv.

 

Láska jako chemický proces
Zní to možná až necitelně, ale veškerá přitažlivost potažmo později i láska je věci chemického procesu. Jestliže si před vás stoupne člověk opačného pohlaví, v tu chvíli ho začnete zkoumat. Nezkoumají však jen vaše oči, ale i sluch, čich případně i hmat. Je moc důležité, aby vám ve všech směrech protějšek vyhovoval a pokud v rámci prvních minut celého setkání
váš mozek vyhodnotí kladný závěr, chemický proces je na světě.

Ach ty hormony
Jde vlastně o feromony, které vylučujeme z potních žlázek po celém těle. Tedy opravdu i vůně dané osoby nám naznačuje, zda nám protějšek „voní“ či ne. Jakmile tedy váš mozek vyhodnotí konkrétní osobu jako přitažlivou, spustí se další koloběh chemie ve vašem těle. Adrenalin způsobí zvýšení krevního tepu a třes rukou či kolen, dopamin a fenyletylamin navozují pocit zaláskování, růžových brýlí, motýlů v břiše a těšení se na další setkání a samozřejmě pocit štěstí navozují endorfiny, které tento proces doplňují.

Láska je jako droga!
Feromony ženy produkují ve větší míře než muži a dokážou jimi pány doslova omámit. Jakmile se spustí proces s fenyletylaminem, je potřeba jeho dávku doplňovat stejně jako když jste závislí na kokainu. Jakmile ho nemáte, přichází abstinenční příznaky.

Vše má začátek i konec
Nic však netrvá věčně, a aby byli lidé schopni normálně fungovat a netoužit jen po společnosti svého milého, musí i proces lásky a přitažlivost začít upadat. To se stane zhruba po třech měsících vztahu. Přeci jen ve chvílích zamilovanosti ztrácíme pud sebezáchovy a logického uvažování, proto jsme schopni v tomto období zanedbat práci, rodinu i své přátelé.   A pokud vás přeci jen zajímá, jak se dá vzorec pro přitažlivost pospat z chemického hlediska, pak na adrese mesicnikzdravi.cz uvádějí jeho podobu takto: C8H11N.

První týdny každého vztahu patří mezi ty nejkrásnější, na které nejraději vzpomínáme. Proto byste si je měli vždy užívat plnými doušky. Později přijdou starosti a povinnosti. Dokud je láska, vášeň a přitažlivost, zapomeňte na vše kolem a podlehněte tomu.