Poperte se s negací

Poperte se s negací

Život nám přináší mnohé situace, pozitivní ale i negativní. Jak se ke každé z nich postavíme, záleží jen na nás. Ne vždy se však dokážeme veškerým negativům vyhnout.


Vlivy, které na nás působí, značně ovlivňují naši náladu, stav mysli i množství pozitivního pohledu, který velmi často zastíní právě negace. Nenechte však negativní vlny vstoupit do vaší mysli a „zatemnit ji“. Aniž si to uvědomujeme, často úplně zbytečně kritizujeme, soudíme ostatní a sebe litujeme. Negace se stala nedílnou součástí tohoto století a mnohdy než si stihneme uvědomit, že nás pohltila, jsme v ní až po uši. Je načase si ujasnit, co nás vnitřně požírá a jak proti tomu bojovat! Začněte změnou základních principů a postojů. Veškerá negace ve vašem životě ovlivňuje nejenom psychiku ale také vaše fyzické zdraví. Stres je jeho nedílnou součástí a ten vám může způsobit od žaludečních vředů až po obezitu mnoho nepříjemných problémů.

Změňte svůj postoj

Začněte tím, že se budete snažit na věci dívat s nadhledem a pozitivním přístupem. I špatné informace můžete svým přístupem co nejvíce zmírnit. Zanechejte negativní emoce daleko za sebou a přijměte každou situaci s úsměvem, pokud to bude možné. Nekritizujte a nesuďte lidi kolem sebe. I tímto postojem si přinášíte do života jen negaci. Přestaňte používat záporných a negativních slov, přestaňte druhé pomlouvat. Nezlobte se na ostatní ani na sebe, nelitujte se, nevyužívejte ke svým povzdechům sociální sítě a omezte čtení bulvárních plátků. To vše může negativně ovlivňovat vaše vnímání různých situací. Přejte druhým jejich úspěch, zapomeňte na závist a zášť. Snažte se sebevzdělávat, čtěte kvalitní literaturu a časopisy. Používejte kladné výrazy. Nestěžujte si.

Naučte se vidět „to lepší“

Je toho mnoho, co můžete pro své osobní štěstí udělat. Obklopujte se pozitivními lidmi. Jestliže budete vy sami šťastní, budete se cítit spokojení a negaci necháte čekat „za dveřmi“. Sportujte, setkávejte se s přáteli, mějte své hodnoty, cíle a koníčky. Udržujte se ve stavu, kdy se budete stále na něco těšit, pro každého člověka je to velmi důležité. Pravdou je, že není vše růžové ani sluníčkové. Nemůže být každý den jen pozitivní
a usměvavý. Ale také je faktem, že každá negace nás někam směřuje, vytváří naše hodnoty a posouvá nás dál. Je dobré si z ní vzít to dobré a nenechat se pohltit. Začněte například malým cvičením, udělejte si každou středu
a sobotu s pozitivním přístupem hned od rána a uvidíte, že se váš přístup vůči všemu postupně sám změní.