Jednoduché a levné úpravy interiérů

Jednoduché a levné úpravy interiérů

Toužíte na svém interiéru něco změnit, ale chybí vám nápady či finance? Pojďte s námi oživit své bydlení pomocí drobných změn a úprav. 


Stojíte ve středu místnosti a marně dumáte, jak ji rychle, levně a efektivně změnit, aby vypadala zcela jinak než doposud a zároveň aby vás to nestálo půlku výplaty? Poradíme vám pár vychytávek, které vás nadchnou.

Barvy jsou základem všeho Barvy hrají v interiéru zásadní roli. Nepodceňujte tedy jejich funkci. Zapomeňte na fádní bílou. Jestliže toužíte po změně, zaměřte se na barevné kombinace vašich stěn a koberců. Nemusíte si hned kupovat drahé barvy za několik tisíc, stačí malý kyblík k vytvoření pruhů, kruhů či jiných vzorců na jedné stěně místnosti. Jestliže si na tuto činnosti netroufáte, zavolejte kamarádce ze střední, které kreslení vždy šlo, nebo si vytiskněte šablony a podle nich pak na zeď namalujete cokoliv. Perfektně poslouží i tapety, a že dnešní výběr stojí skutečně za pozornost, poznáte v jakémkoliv obchodě zaměřeném na domácnost. Nezapomeňte na široké využití tapet. Kromě stěny je můžete nalepit i na starší skříňky, židle či stůl. Hrajte si a bavte se u toho!

I podlahy dokážou na první pohled místnost změnit k nepoznání. V oblibě již nejsou celoplošné koberce, ale malé praktické a designově vyladěné koberečky. Stačí 2x2 metry pod kuchyňskou linku, konferenční stolek či před postel a nádech tepla a pohodlí máte rázem na světě. Ve skutečnosti také za pár korun. Jestliže máte v místnosti koberec a už vás péče o něj nebaví, podívejte se, co se nachází pod ním. Například parkety můžete zbrousit a nalakovat, případně natřít barvou. Velice zajímavě v tomto případě bude vypadat bílá, kterou doladíte právě kusovými koberci.

Nezapomeňte na okna Perfektním doplňkem, který oživí váš interiér, jsou i miniroletky do oken. Barevná stínítka zavěsíte za okenní křídlo nebo nalepíte na okenní rám a máte hotovo. Již dávno nejsou v oblibě těžké záclony a závěsy. Zbytečně se na ně práší a většinou působí zastarale. Zbavte se jich, pusťte do bytu více světla a pořiďte si žaluzie či roletky pro případy, kdy budete toužit po více soukromí.

Najděte v sobě tvůrčího ducha Vylepšete svůj interiér dalšími maličkostmi. Zarámujte si rodinné fotografie do barevných rámečků a pověste na zeď. Využijte své oblíbené zrcadlo jako designový doplněk, dejte mu nový kabátek v podobě pěkného rámu a doladit jej můžete například oblíbeným citátem či životním mottem.ručně vyrobená knihovnička, barevně pomalovaná papírová lampa, speciální váza či květináč v místnosti i ručně pletené potahy na polštářky. Zapojte vlastní fantazii, prohledejte internet a začněte tvořit. Zimu vystřídá jaro plné energie, a proto byste měli mít i váš domov přichystaný k dobré náladě.