Nachází se Váš vztah v krizi? Víme, jak ji zahnat!

Nachází se Váš vztah v krizi? Víme, jak ji zahnat!


Zimní měsíce jsou podle statistik nejčastějším obdobím, kdy se páry rozcházejí, zima a tma po většinu dne prostě hádkám neprospívají. Máte-li pocit, že váš vztah poslední dobou prochází krizí s velkým „K“, která by mohla definitivně zničit několik let budovaný vztah, stále existuje několik věcí, které na něm můžete změnit, aby jste se se svým partnerem znovu cítila jako v okamžicích prvních měsíců, kdy bylo vaše chození plné krásného počátečního zamilování. Nemusíte se ale hned pouštět do razantních změn a sáhodlouhých rozhovorů o tom, co chcete změnit, to totiž, jak známo, muže děsí. Máme pro vás několik tipů, jak polorozbořený vztah udržet.

Návrat k začátkům

Jak už bylo řečeno – všechny začátky jsou růžové. A abyste si s partnerem tyto chvíle opět připomněli a vrátili je do svého partnerského života, je nutné si je připomenout. Navrhněte mu schůzku v kavárně, kde jste byli poprvé na rande nebo procházku kolem přehrady, kam jste se dříve v létě chodívali koupat. Vymezte si na jeden den v týdnu čas na ty věci, které jste spolu dělali rádi a teď na ně nějak kvůli všem denním povinnostem není čas. Na chvíli vyskočte z rutinního kolotoče a zaměřte pozornost pouze na společně strávenou chvilku.

Změna prostředí

Není divu, že se váš vztah řítí rychle do záhuby, pokud jste stále v práci nebo doma ve dvou. Točíte se pořád
v tom samém prostředí a jsou kolem vás stejní lidé a stejné činnosti, což může navodit pocit nudné rutiny
a následné deprese a podráždění. To ovlivňuje vaši psychiku, která se pak na společném soužití odrazí. Zkuste do svého života zařadit něco, co vám do něj vnese kladný náboj, ideálně činnost, kterou budete moci dělat společně s partnerem a posílit tak vaše souznění. Může jít o sportovní aktivitu, jako je třeba běhání, nebo něco dobrodružnějšího, jako například geocaching.

Roztomilé drobnosti

Pamatujete si, jak jste si dříve den co den vyznávali lásku a věnovali si drobné polibky? Pokud o to stále stojíte a těchto něžností se vám už dlouho nedostává, nestačí partnerovi vyčítat, že potřebujete více lásky. Začít musíte sama. Hoďte za hlavu bojovnou taktiku a zkuste to úplně naopak. Řekněte partnerovi alespoň jednou denně, že ho milujete. Pochvalte ho i za něco, co berete jako samozřejmost, třeba za vynesený koš. Polibte ho jen tak. Uvařte mu oblíbené jídlo. Pokud mu za to stojíte, odezva na sebe nenechá dlouho čekat a i vy budete rozmazlována.

Dostala jste se někdy do podobné situace? Jak jste ji s partnerem řešila? Máte nějaké vlastní osvědčené triky? Napište nám!