7 dietních omylů, které vás brzdí v hubnutí!

7 dietních omylů, které vás brzdí v hubnutí!

Rady a vyzkoušené tipy jak zhubnout se šíří světem jako mor již dlouhá staletí. Ženy hledají způsoby jak co nejrychleji zhubnout a tak často naletí na pořádné nesmysly. Tím si vlastně celý proces hubnutí řádně prodlouží, než aby brzy oblékaly velikosti S. 


 

dieta 186183513Nenechte se zlákat „výhodnými dietami“, které najdete kdekoliv na internetu. Jestliže se dáte do detoxikační kůry, pak jde o zcela jinou záležitost, za kterou byste primárně neměla hledat shozená kila. Pojďme si vyjmenovat nejčastější dietní omyly.

Omezte tuky na minimum Omyl číslo jedna je snad nejvíce rozšířený. Opak je však pravdou. Tuky tělo potřebuje, je však důležité rozlišovat které. V jídelníčku by vám každý den neměly chybět nenasycené mastné kyseliny neboli tuky. Největší množství jich najdete v rybách jako například v lososech, makrelách a sledích, také v ořechách, v avokádu a v neposlední řadě v olivovém či kokosovém oleji lisovaném za studena. Tělo je potřebuje a bez nich nebude mít dostatek energie a nebude fungovat jak má. Zdravé tuky podporují metabolické funkce těla, podporují trávení a snižují riziko srdečních onemocnění. Zdravé tuky by měly tvořit zhruba 30% energetického příjmu člověka každý den.

Saunou k vysněné postavě Není to pravda. Tělo sice při návštěvě sauny funguje na 120% a pro vysokou zevní teplotu začne tělo řádně ochlazovat, čímž dochází ke značnému pocení, avšak to co odchází z těla, je pouze voda, nikoliv tuky!

Čím víc vody, tím rychlejší spalování Vodu potřebujeme, avšak rovněž v omezeném množství. Rady, abyste vypila denně 3 a více litrů vody jsou u většiny z vás skutečně nežádoucí. Není nad to, nechat si změřit poměr tuků, svalů a vody v těle a zjistit jak na tom vlastně jste. Výživový poradce vám na míru sestaví nejenom jídelníček, ale i množství vody, které byste měla vypít.

Tahle dieta mi určitě pomůžeprejidani dieta 178389915 Jakmile uslyšíte slovo „dieta“ utíkejte rychle pryč! Každou dietu si tělo pamatuje a následně se vám bude hubnout hůř a hůř. Nejenom, že máte vše zakódované v těle, ale především diety přinášejí i jojo efekt a špatné stravovací návyky. Naučte se raději jíst s rozumem pětkrát denně včetně svačin. Uděláte tak pro své tělo líp.

Tmavým pečivem k vysněné postavě Tmavé pečivo je fajn, ale ne vše je celozrnné. Výrobci se naučili bílé pečivo jednoduše obarvovat tak, aby ho prodali více. Čtěte pozorně složení, ať jim nenaletíte.

Čím méně kalorií sním, tím více zhubnu Ze začátku možná. Tělo se však po chvíli dostane do energetického deficitu, začne veškerý snězený tuk ukládat a energii brát ze svalových zásob. Což asi není cílem žádného hubnutí. Tělo by mělo každý den dostávat vyvážený poměr bílkovin, sacharidů a tuků!

Už žádné jídlo po 17 hodině! Další omyl, který vás k vysněné postavě nepřivede. Důležité je jíst naposledy nejméně dvě hodiny před tím, než jdete spát. Navíc si hladověním od 17 hodiny nejspíš zařídíte ukrutný hlad později večer a hrozí tak nálety na ledničku. Najezte se klidně v osm večer, jen pořádně vybírejte, co si na talíř dáváte.