Staňte se potvorou! Proč? Muži je prostě milují!

Staňte se potvorou! Proč? Muži je prostě milují!

Možná je následujících pár řádků právě o vás. Snažíte se všem vyhovět, být tou nejlepší matkou, přítelkyní, kolegyní, podřízenou, manželkou a v neposlední řadě milenkou. Přesto si pak připadáte jako úplný idiot, když se vaše dítě přimkne na tatínka, který chodí domů z práce pozdě, vaše nejlepší kamarádka se začne víc bavit s kolegyní, která ani neví, kdy má narozeniny a váš partner už se stěhuje za bokovkou, která mu se svými pěstěnými nehtíky ani nebude schopná uvařit guláš.


Proč tomu tak je? Říkáte si, jak je svět nespravedlivý? Právě na to, proč světu a hlavně mužům vládnou potvory, se zaměříme v tomto článku. Dozvíte se, jak být „potvorou“, ale v mezích – jak se naučit milovat hlavně sebe a potom dát lásku druhým. Typické potvory v pravém slova smyslu (tedy opačný extrém srdnaté hospodyňky) také zrovna nejsou v kurzu a leckdy nekončí dobře.

Pryč s puťkou od plotny!

Takhle to je špatně: Každý den se staráte, aby měla vaše drahá polovička nasycený žaludek. Chystáte mu svačiny do práce, odkrajujete mu z toastu kůrku, kterou přeci tolik nesnáší, když přijde domů, má na stole
v mžiku teplou večeři, za kterou by se ani Pohlreich nestyděl. Doma je vždy napečeno a víkendy jsou v duchu tříchodových obědových menu.

To je dobře: Nedělejte hned opak a nezanevřete na kuchyni – to vám pak partner opravdu uteče, jen ho naučte, že každý den nebude posvícení, když vás naštve, dostane leda studený párek, aby si to pamatoval. Svačiny do práce? Proč ne, ale určitě ne každý den – a je snad malé dítě, abyste pro něj dělala něco extra? Časem se pro něj z těchto milých drobností stane akorát samozřejmost a nebude je vnímat. Sedněte si občas jen tak na gauč a nekompromisně prohlašte: „Dnes nevařím, je to na tobě.“ Ze začátku bude možná vyjevený, ale zvykne si
a status poslušné puťky bude pryč.  

Kašle na vás? Kašlete na něj!

Takhle to je špatně: Už potřetí tento měsíc zrušil slibovanou schůzku kvůli práci, kamarádovi ze střední a nebo rodině a vy si přitom vůbec nepamatujete, kdy naposledy jste si někam vyrazili jen ve dvou. Na smsky odpovídá sporadicky, zapomněl na vaše výročí a vy mu pořád píšete a voláte, pokorně ustupujete jeho zájmům a čekáte, kdy si na vás tedy konečně udělá čas, máte totiž strach, že když mu uděláte scénu, vykašle se na vás a odejde za tou, která jeho potřeby bude respektovat. Přeci už vám není 20, abyste si mohla dovolit začínat někde
od nuly..

Tohle je správně: Jednou zrušil schůzku? Dobrá, to se stává čas od času všem. Podruhé? Stáhněte se, mějte
v záloze náhradní plán v podobě party s kamarádkami nebo kina s kolegyní z práce, ukažte mu, že váš program nezávisí jen na něm a umíte se dobře zabavit i bez něj. Oplaťte mu stejnou mincí a zrušte mu schůzku, i když máte zrovna čas, hrajte si na nedostupnou. Muži jsou dobyvatelé, daleko lépe budou pečovat „kořist“, o kterou museli těžce bojovat, než o lacinou trofej, co je vždy k mání na zavolání. Pokud svoje snažení vzdal moc brzy, nebyl vás hoden.  

Udělejte ze sebe královnu

Takhle to je špatně: Dřív jste se možná snažila líbit, ale on vám přeci říká, jak krásná jste bez líčidel a neřeší vaše domácí kombo tepláky, flekaté tričko a umaštěný drdol. Jste přeci doma, jaképak cavyky, na uklízení není potřeba se stylovat.

Tohle je správně: Nikdo hned neříká, že máte stírat schody na jehlách a chodit spát v sametové košilce. Základem je dát všem najevo, že jste krásná sebevědomá žena, která o sebe pečuje a má se ráda, pak vás teprve bude milovat vaše okolí, zejména partner. Choďte vždy v čistém oděvu, občas se navoňte jen tak, dopřejte si relaxační koupel a pokaždé se na sebe zrcadle usmějte. Pokud namítáte, že nejste žádná přírodní kráska, pohleďte na fotky filmových hvězd bez líčení – u některých to není žádná hitparáda. Už jen ale se zdravými čistými vlasy, opečovávanou pletí a upravenými nehty pozdvihnete úroveň svého vnějšku o 100%. Dejte občas přednost zvelebování sebe před gruntováním bydlí, však ono se to jednou nezblázní.  

 

Umíte být potvorou ve zdravé míře? Máte nějaké osobní postřehy? Podělte se s námi!