Toužíte do léta zhubnout? Pak je nejvyšší čas začít!

Toužíte do léta zhubnout? Pak je nejvyšší čas začít!

Možná vám to přijde předčasné, ale první jarní den klepe na dveře a léto už je za rohem. Jestliže chcete nějaké kilo zhubnout a cítit se v plavkách letos líp než loni, pojďte s tím něco udělat! 


 

NEW YORKER Athletics_2Každý rok je to stejné, v létě se oblíknete do plavek a postesknete si, že jste se do vysněné postavy opět nestihla propracovat. Co se na to letos podívat z opačné strany a pochválit se v červenci jak moc vám to sluší?

Najděte tu správnou aktivitu pro vaše tělo

V první řadě musíte chtít. Bez toho se nikam nepohnete. Je hezké o něčem mluvit, ale důležitější je udělat fyzicky první kroky. Možná se vám nebude chtít, budete otrávená a znechucená, ale po každé půl hodince, kterou věnujete sportování, se budete cítit líp a líp. Navíc vás daná aktivita velmi pravděpodobně začne bavit, až vás pohltí nadobro. Ideální je vybrat si něco, co vám fyzička dovolí. Pokud se stydíte zajít do posilovny, kupte si činky domů. Domácích videí na aktivní spalování tuků i posilování svalů najdete na internetu nespočet. Začít můžete u velmi profláklé a oblíbené Jillian Michael či u Boba Harpera.

Kupte si sportovní oblečení, které vám udělá radostNEW YORKER Athletics_5

Počasí začíná přát i běžcům, proto se nebojte nakoupit sportovní oblečení a vyrazit na polní cestičku, či do parku uběhnout či rychleji ujít nějaký ten kilometr. Právě sportovní oděv je pro jednotlivce často velkou odměnou a mnoho žen si raději koupí legíny a obuv na běhání, než novou módní kabelku a lodičky. Velice slušný výběr aktuálně nabízí například značka NEW YORKER, který spojuje sport, funkčnost i módu v jednom. Není od věci nechat si ve výběru obuvi poradit, abyste si zbytečně neničila kolena. A funkčnost oblečení rovněž stavte na přední příčky vašeho sportovního žebříčku.

Motivace, motivace a zase motivace!

Už jste si vybrala ten správný sport pro vás? Ty správné boty? Chybí vám ale motivace? Najděte si fotku, na které vám to skutečně slušelo a kde jste vypadala tak, jak byste toužila vypadat nyní. Tuto fotku si nalepte na lednici a kamkoliv, kde se denně často pohybujete! Mějte ji jednoduše stále na očích. Pokud takovou fotku nemáte, vytiskněte si z internetu obrázek kohokoliv, kdo se vám líbí, nějaké sportovkyně, která má vaši vysněnou postavu a udělejte s obrázkem to stejné. Vedle toho si můžete připíchnout i fotku, na které se sama sobě vůbec nelíbíte, takovou fotku která vám přidává ještě o pět kilo navíc, než ve skutečnosti máte a bude sloužit k odstrašení a proti přejídání se.

Vymeťte lednici!

Nezbytné je i to, že projdete vlastní lednici a spížku. Vyházejte potraviny, o kterých víte, že vám škodí. Pokud s tím nemáte zkušenosti a nevyznáte se, nebojte se nechat si pNEW YORKER Athletics_1oradit od někoho zkušenějšího. Jestliže sdílíte lednici s dalšími osobami v domácnosti, není od věci rozdělit si jednotlivé poličky. Jednoduše si budete brát pouze to jídlo, které máte ve své polici. Nekupujte si žádná lákadla, ani dobrůtky pro hosty. Nakrájená mrkev na kolečka s jablkem udělá i návštěvě radost – uvidíte, že ano. Buďte na sebe přísná a minimálně šest dní v týdnu jezte kvalitní a plnohodnotné potraviny. Nechejte si u odborníků zvážit svaly, tuk i vodu ve vašem těle a poraďte se o dalším postupu. Ne vždy sami nejlépe víme, co je pro nás dobré. A léto už je skutečně za rohem! Začněte se sebou něco dělat včas.

  Foto: archiv společnosti NEW YORKER