Hravé a barevné Velikonoce: Barvíme vajíčka s nápadem!

Hravé a barevné Velikonoce: Barvíme vajíčka s nápadem!

Velikonoce jsou svátky barev, teplého počasí a všudypřítomného optimismu. Na hřejivé sluneční paprsky to sice letos nevypadá, ale co takhle si zpříjemnit den a pustit se do barvení a malování vajec. Přinášíme zajímavé nápady, triky a postřehy, které z vašich vajíček udělají hotové skvosty.


 

Když vám chemie nic neříká

Pokud se tak nějak nemůžete zbavit pocitu, že umělé barvy nejsou pro organismus kdovíjak příznivé, vsaďte na ty přírodní. Obarvit bělostné skořápky vám pomůže červená řepa, červené zelí, slupky cibule, česneku, kurkuma nebo káva. V barevné lázni ale vejce nechejte déle, než u kupovaných barviv.  


S fixem na vajíčka: Vypište se

Experimentujete rádi? Pak zapomeňte na nudné barvy a vyzdobte si vajíčka přesně podle svého prostřednictvím citátů, jmen nebo zábavného čmárání. Nachystejte partnerovi originálně nazdobené vejce a vypište se mu na něj z citů a lásky. Určitě bude více než příjemně překvapen.  

Třpytky všude, kam se podíváš

Obalte vajíčka v hromadě třpytek a glitrů. Vytvořte si barevně odlišné hromádky a vejce potřená lepidlem pečlivě posypte nánosem třpytek. Takový obleček budou mít jedině vaše vajíčka. Tetování patří dnes i na vajíčka

Na pečlivě očištěná a odmaštěná vajíčka nalepte samolepky, nebo originální tetování. Skvěle se bude vyjímat to ve zlatém odstínu. Klasická černá je nudná, což se o zlaté opravdu nedá říct. Tip: Vajíčka můžete prvně obarvit a po té je podle libosti potetovat. 

Květinové vajíčko

Milujte květiny a už se nemůžete dočkat, až rozkvetou šeříky? Polepte skořápku vajíčka něžnými kvítky, které ve vás vzbudí dojem, že jaro vtrhlo do našich zeměpisných šířek s plnou parádou.

Inspirace je tady pro vás

Nalijte do misky laky na nehty, které už stejně nepoužíváte a namočte do nich vajíčka. Vejce budou hýřit pestrostí na všechny světové strany. Obtiskujte, batikujte a gumičkujte, rázem se postaráte o nevšední symboly.